14.07.2023

Czasem słońce czasem pryszcz / ACNEDERM

Witajcie! Sezon dojrzewania mam już za sobą. Dokuczają mi bardziej alergie, albo zakażania skóry niż właśnie pryszcze. Ale dużą rolę odgrywa w tym oczywiście podejście do pielęgnacji, a głównie do oczyszczania skóry. Niemniej coś mi tam czasem zakłóci spokój i pojawi się na buzi. Samodzielnie lub w towarzystwie. Wynalazłam swego czasu dobry krem w aptece zawierający kwas azelazinowy. 

 

AcneDerm krem przeciwtrądzikowy, kwas azelainowy 20 %

AcneDerm przeznaczony jest nie tylko do walki z trądzikiem, ale posiada również działanie wybielające. Dostępny jest w aptekach bez recepty. Krem posiada kartonik i na nim widnieje dość sporo informacji. Oczywiście była też ulotka, która powędrowała do kosza po zapoznaniu się z jej treścią. Pozostała mi mała, zgrabna tubka. Szata graficzna ciekawa i przejrzysta.

Krem nakładamy miejscowo na zmienioną chorobowo skórę. Czyli w moim przypadku zazwyczaj to ląduje tam, gdzie nie zapowiedziani goście, których trzeba jak najszybciej odprawić. Czasem też cieniutką warstwę aplikuję na obszary z zamkniętymi zaskórnikami, zwłaszcza na okolice brody. Tam zawsze skóra wygląda nieciekawie. Tak, to pewnie drapanie się brudnymi łapskami. No i trochę poliki i czoło pośrodku tuż nad brwiami.  

Proces aplikacji przebiega następująco. Najpierw oczyszczam skórę i na suchą nakładam cieniutką warstwę, a potem także krem pielęgnacyjny. To wtedy kiedy nie smaruję tylko syfka AcneDremem. Ale i tak wiadomo, że całą buzię trzeba i tak potraktować później produktem, który ma sobie nawilżać i dać o skórę. 

Wiadomo, przy większych i bardziej dokuczliwych zmianach warto stosować AcneDerm według zaleceń nawet dwa razy dziennie. Pamiętając o higienie i rzecz jasna o SPFie. Krem może podrażnić, dlatego trzeba pamiętać również o pielęgnacji. Tu już nie ma zabawy. AcneDerm jest skuteczny, ale to produkt z apteki więc trzeba przestrzegać zaleceń jego stosowania i nie rezygnować w przypadku wystąpienia dyskomfortu. To preparat o działaniu leczniczym, który używając systematycznie przyniesie efekty.

Sprawdziłam AcneDerm na sobie i myślę, że gdy młody zacznie mieć problemy z cerą także po niego sięgnie. Na razie jeszcze na szczęście ten etap jest daleko przed nim. Teraz skupiamy się raczej na nawykach odpowiedniej higieny i nie kitraniu skarpet pod łóżkiem:).3 komentarze:

  1. Miałam go wiele razy gdy byłam młodsza i trądzik ciągle powracał. Skuteczny produkt.

    OdpowiedzUsuń
  2. Myślę, że warto zainteresować się tym kremem, jeśli ktoś ma problemy ze skórą. To dobrze, że nie ma problemu z jego użytkowaniem przez osoby w różnym wieku.

    OdpowiedzUsuń
  3. Muszę przyjrzeć się jego ulotce. Trochę boję się tego efektu wybielania, zwłaszcza teraz, latem. Niemniej tez mam problem powracających wyprysków, więc warto zainteresować się tym aptecznym produktem.

    OdpowiedzUsuń

Thanks for comment!

Dziękuję za każdy komentarz !