16.07.2023

Jedwab w płynie Biowax / L'Biotica

Witajcie! Włosy latem są narażone dodatkowo na inne szkodliwe czynniki takie jak promieniowanie słoneczne, wysoka temperatura, wiatr czy słona woda. Z ciekawości poza moimi ulubionymi serami na końcówki kupiłam sporą butlę Jedwabiu w płynie od Biowax.

Jedwab w płynie Biowax 

O razu napomknę, że tego jedwabiu nie należy mylić z kosmetykiem typu serum jedwab z płynie, czy płynny jedwab. Zapewne nieco myląca nazwa może spowodować małe rozczarowanie. Ten kosmetyk to raczej lżejsza wersja serum, którą śmiało można stosować jako odżywkę na wiele różnych sposobów.

Jedwab w płynie Biowax to smukła, spora butelka wyposażona w atomizer. Ale nie rozpyla on delikatnej mgiełki. Tak właśnie byłoby fajnie. Można by stosować produkt bezpośrednio na włosy. A tak psikam sobie na dłonie, a potem aplikuje na włosy. Inaczej jedwab leje się strumieniem w jedno miejsce. Trzeba by ten system aplikacji nieco dopracować!
 

Poza niedogodnościami związanymi z atomizerem Jedwab Biowax to godna polecenia odżywka. Jedwab posiada mleczny kolor, jest czymś w rodzaju płynnej, lekko oleistej substancji. Dzięki swojej niezbyt gęstej, lżejszej formule spisuje się właśnie jako odżywka i przy tym nie obciąża i nie przetłuszcza włosów.

 
Jedwab ułatwia rozczesywanie po myciu, wygładza i zmiękcza pasma. Nakładam go także na suche włosy, trochę wyżej niż same końce i też radzi sobie z ich pielęgnacją. Słodki zapach akurat mi przypadł do gustu.  Kosmetyk ponadto jest wydajny i przystępny cenowo.

Jedwab w płynie Biowax to ciekawy, skuteczny kosmetyk do pielęgnacji włosów. Warto jednak pamiętać, żeby używać także tradycyjnych odżywek i masek dopasowanych do potrzeb włosów. Tu zastosowany został silikon wysoko w składzie, więc wiadomo że wygładzi włosy i poprawi ich wygląd. Zabezpieczy także przed uszkodzeniami mechanicznymi czy termicznymi, ale nie zastąpi nam właściwej pielęgnacji, tylko ją świetnie uzupełni! 
4 komentarze:

 1. Kiedyś bałam się silikonów i uważałam je jako składnik, który obciąży moje włosy. Dzisiaj już wiem jak je używać i uwielbiam! Na pewno spróbuję tego serum, gdy skończy się moje obecne :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Brzmi obiecująco, myślę, że każdym włosom przyda się taka dodatkowa ochrona. Przyznam, że nigdy wcześniej nie spotkałam się z takim kosmetykiem, co najwyżej z mgiełką UV.

  OdpowiedzUsuń
 3. Kiedyś regularnie używałam takiego jedwabiu w wersji mini :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Miałam kiedyś inny produkt, bez atomizera, tej firmy i sprawdzał się idealnie. Szkoda, że nieco niedopracowana buteleczka. Może to kwestia tej akurat partii butelek?

  OdpowiedzUsuń

Thanks for comment!

Dziękuję za każdy komentarz !