27.03.2023

Sekret dobrych zdjęć

Witajcie! Fotografia to piękna sztuka. Często zachwycam się wspaniałymi ujęciami na instargramie, które wyglądają prawie jak z bajki. Inny razem są eleganckie i stylowe, nie odbiegające od celebrytów. Na to co my obserwujemy składa się wiele czynników. Oszałamiający efekt końcowy to przede wszystkim pomysł fotografa i jego indywidualne podejście. Jednak to tylko wierzchołek tego, co potrzebne jest do wykonania dobrego zdjęcia.

<Wpis reklamowy>

 

 

Każdy rzemieślnik czy twórca potrzebuje odpowiednich narzędzi. W przypadku fotografa jest to nie tylko wysokiej jakości aparat. Do tego dochodzi kilak obiektywów, lampy, blendy, stojaki. Większość fotografów korzysta ze swojego bądź wynajmowanego studia. Nie zawsze bowiem jest  odpowiednia pogoda na zdjęcia w plenerze. Kontent może także wymagać innych warunków. Bo nijak się ma sesja na łączce do przykładowo kampanii biura rachunkowego. 

Fotograf posiadając studio może urozmaicić nam fotografie i trafić do szerszego grona klientów. Dysponuje bowiem wieloma akcesoriami przydatnymi w czasie robienia zdjęć. Są to dodatki tematyczne, które sprawiają, że fotografie nabierają wyrazu i stają się bardziej autentyczne.

Jeśli chodzi o dodatki to zazwyczaj są one małych gabarytów i łatwo je przechowywać. Ale istotną kwestią są też tła na, których wykonujemy zdjęcia. I tu stajemy przed dużym wyzwanie, co okazuje się wcale nie musi nas ograniczać. Nie musimy bowiem używać tego co mamy, czyli ładnie wyremontowanej sali/pokoju. Aby być bardziej przystępnym i odpowiadać na więcej potrzeb klientów, warto zaopatrzyć się w tła fotograficzne. Dostępne są na wyciągnięcie ręki bez wychodzenia z domu w bingoland.pl.

Tła fotograficzne to całe mnóstwo możliwości. Pozwolą wykonać sesje świąteczne, produktowe, sesje dziecięce, ciążowe, czy też portretowe. Jest to naprawdę nieoceniony sprzymierzeniec każdego fotografa w studiu. To tylko tło i aż tło! Warto pamiętać o tym przy wyborze tła do sesji, gdyż może ono przynieść świeższe i odmienione spojrzenie na obiekt. 

Białe, czarne czy stonowane tła są nadal wykorzystywane, ale sięga się po bardziej wyraziste, kolorowe czy wielowymiarowe. Tło może imitować sielską dolinę, czy ławeczkę w parku. Przydatne są opcje, które zastępują tło i podłogę. Czyli takie tło zadrukowane w dwóch wersjach. Zdecydowanie ta opcja ułatwia pracę. Wybierając tło fotograficzne zwróćmy także uwagę na to z jakiego materiału/tworzywa zostało wykonane. Warto, aby było wytrzymałe i posłużyło nam jak najdłużej. Popularne i praktyczne są tła winylowe. 

W obecnych czasach oczywiście na tym się nie kończy i fotograf pracuje nie tylko podczas robienia zdjęć, ale także tak zwanej obróbki. Wykonując tę część swoje pracy nie można obyć się bez dobrego programu graficznego. Pozwoli ona na odpowiednie dobranie ilości światła, subtelne podkolorowanie czy usunięcie nie pożądanego mankamentu. Obróbka komputerowa jest bardzo przydatna. Dzięki czemu zdjęcia w wersji cyfrowej mogą posłużyć między innymi do drukowania ulotek,czy wykorzystania ich do innych materiałów reklamowych. 

 
3 komentarze:

  1. Bardzo ciekawy post, tło naprawdę dużo robi :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Kiedyś chciałabym zakupić takie profesjonalne tło do zdjęć.

    OdpowiedzUsuń
  3. Tło fotograficzne jest bardzo ważne. Idealnie, że można je kupić też bez wychodzenia z domu.

    OdpowiedzUsuń

Thanks for comment!

Dziękuję za każdy komentarz !