23.03.2023

Bezpieczeństwo przede wszytskim

Witajcie!  Wszędzie tam, gdzie przebywamy pragniemy mieć optymalny spokój i poczucie bezpieczeństwa. Dom, mieszkanie czy nawet altanka w ogrodzie mogą być taką oazą, czy ostoją by wyciszyć się i uciec od codzienności. Chcemy relaksować się, odpoczywać, czy też ciszyć się bliskością rodziny. To nasz przestrzeń, więc pilnujemy aby nikt niepowołany nie wkraczał w nią bez pytania. Dlatego tak istotne jest, aby odpowiednio je zabezpieczyć. Zarówno wtedy, kiedy jesteśmy obecni, ale również kiedy jesteśmy w pracy, wyjeżdżamy na urlop. 

<Wpis reklamowy>

 

5tech.pl/system-dwuzylowy

Sposobów na zabezpieczenie domu czy mieszkania przed niepowołanym wtargnięciem i tym samym zniszczeniem, czy kradzieżą dóbr, które posiadamy jest wiele. Zacznijmy jednak od logicznego myślenia i rzeczowego podejścia. Nie zostawiajmy kluczy pod doniczką, czy też nie wpuszczajmy do mieszkania domokrążców. A teraz skupmy się na tym, jakie środki zastosować, aby zwiększyć bezpieczeństwo swojej nieruchomości. 

 

Czujniki ruchu

Czujniki ruchu to bardzo przydatne urządzenia, które są niezwykle chętnie wykorzystywane w systemach alarmowych. Dzięki zastosowaniu technologii mogą nadawać się także do innych celów, typu roboty czy oświetlenie.

Czujnik ruchu pozwala błyskawicznie zawiadomić nas o wtargnięciu na posesję. Alarm włącza się od razu po wykryciu ruchu w obszarze działania czujnika. Takie czujniki są montowane nie tylko na zewnątrz monitorowanego obiektu, ale również często instalowane są wewnątrz pomieszczeń. 

Bardzo istotną cechą podczas wyboru czujnika jest czas jego reakcji. Kolejnym aspektem jaki będziemy brać pod uwagę jest źródło zasilania czujnika. Czujniki bezprzewodowe możemy podłączyć nawet w odległe miejsca, ale trzeba pamiętać o regularnej wymianie baterii. Natomiast czujniki przewodowe są bardziej energooszczędne. Zasięg duży czy mały? To zależy do miejsca, które monitorujemy. Jeśli jest ono oddalone to lepszy jest czujnik z większym zasięgiem. Natomiast taki czujnik przy ruchliwej ulicy może spowodować zbyt częste włączanie się alarmu. Istotne jest także, aby taki czujnik był odporny na działanie wysokiej i niskiej temperatury. 


Wideodomofony cyfrowe

Wideodomofony cyfrowe dwużyłowe to znana i ceniona metoda zabezpieczenia domu czy posesji. Ten system alarmowy jest tak chętnie wybierany ponieważ daje nie tylko możliwość usłyszenia osoby po drugiej stronie, ale zapewnia wysokiej jakości podgląd. Właśnie taki profesjonalny sprzęt dostępny jest w https://5tech.pl/system-dwuzylowy,c39.html.

Taki wideodomofon można odpowiednio zmodyfikować. Wszędzie tam, gdzie jest kilka furtek, lub też dwa-trzy wejścia do domu przyda się "podgląd", każdego z nich. Dzięki temu każde wejście będzie monitorowane. Oczywiście tu także musimy brać pod uwagę wytrzymałość i odporność na niskie i wysokie temperatury oraz inne niekorzystne czynniki atmosferyczne.

Wideodomofony mogą posiadać różne przydatne funkcje. Dal wielu z nas z pewnością wielką zaletą będzie możliwość zdalnego podglądu, tego co się dzieje wtedy gdy nie ma nas w domu. Kiedy my pracujemy, aby odpoczywamy na wakacjach jesteśmy spokojni o to co się dzieje w mieszkaniu, bo zawsze mamy je na oku. 

 

Rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrzne mogą zastąpić tradycyjny wystrój okna, bądź stanowić jego element. Ochronią przed nadmiernym słońcem, zimą zaś zapobiegną utracie ciepła. Są bardziej funkcjonalne niż tradycyjne rolety, ale również i droższe. Kiedy warto w nie zainwestować?

Takie rolety o właściwościach antywłamaniowych warto jest montować w domkach. Kiedy zaś mieszkamy w bloku z pewnością dobrze sprawdzą u osób zajmujących mieszkania znajdujące się nisko, czyli te na parterze czy pierwszym piętrze. Tam z wiadomych względów dostęp do okien jest łatwiejszy, zwłaszcza jeśli jesteśmy jeszcze posiadaczami balkonu. 

 

Poza tym darmowym sposobem na poprawienie bezpieczeństwa domu, czy mieszkania jest zawsze dobry sąsiad, który będzie miał podgląd na naszą własność. To sprawi, że będzie wydawało się iż cały czas ktoś przebywa w domu. 

 


  


3 komentarze:

 1. Bardzo ciekawy wpis. My też musimy pomyśleć o zabezpieczeniu domu, bo w okolicy pojawiły się kradzieże.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czujniki ruchu to bardzo przydatna rzecz jeśli mowa o ochronie domu. Zgadzam się w zupełności. Rolety również.

  Kasia Dudziak

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszystkie trzy propozycje są naprawdę świetne i uważam, że warto traktować je na równi.

  OdpowiedzUsuń

Thanks for comment!

Dziękuję za każdy komentarz !