26.03.2023

Korzyści jakie przynosi akupunktura

Witajcie! Szukamy różnych, skutecznych metod na nasze dolegliwości. Jedni lubią nowoczesne metody, inni zaś sięgają do tradycji i wybierają sposoby znane od wielu setek lat. Do takich metod należy właśnie akupunktura. Chociaż może co niektórym wydawać dziwne i nieco straszne nakuwanie ciała igłami, to wiele osób docenia tę metodę leczenia.

<Wpis reklamowy>

 


Akupunktura wywodzi się z tradycyjnej medycyny chińskiej. Opiera się na wprowadzaniu do ciała cieniutkich metalowych igieł w ściśle określone punkty. Akupunktura u nas należy do tak zwanej medycyny niekonwencjonalnej, ja zaś wolę nazywać ją alternatywną. Podstawą akupunktury jest harmonia w organizmie człowieka. Dużą rolę także przykłada się do kontaktu i naturalnej więzi człowieka z naturą. Akupunktura przeprowadzona przez wykwalifikowanych specjalistów jest w pełni bezpieczna, a co istotne może przynieść ulgę w dolegliwościach bólowych. Skuteczność akupunktury to nie tylko czcze opowiastki, ale została udokumentowana. 

Czy akupunktura jest bolesna?  

Dolegliwości bólowe są czynnikiem bardzo indywidualnym. Także w przypadku zbiegów akupunktury mogą być różne u innych pacjentów. Jednakże akupunktura wykonywana przez wprawnego specjalistę ogranicza ten dyskomfort do minimum. Warto skorzystać, ze sprawdzonego miejsce gdzie wykonywana jest akupunktura, takiego jak HERBASOL - akupunktura.Lekkie mrowienie występujące podczas zabiegu jest prawidłowym skutkiem. Jest wręcz wskazane. Mrowienie powinno być odczuwalne, gdyż oznacza iż igła trafiła w odpowiednie miejsce. 

Podczas akupunktury pacjent relaksuje się na leżąco i zazwyczaj towarzyszy temu kojąca muzyka. Zabiegi przeprowadza się w cyklu i często ulga przychodzi już podczas pierwszych wizyt. Nie należy jednak przerywać kuracji i doprowadzić leczenie do końca.

 


W czym pomoże akupunktura?

Akupunktura może pomóc na takie dolegliwości jak rwa kulszowa, zapalenie nerwu trójdzielnego czy korzonki. Pomoże przy bólach głowy niewiadomego pochodzenia oraz nerwicach. Wspomoże także walkę z depresją i stanami lękowymi. Ulgę przyniesie także w chorobach układu krążenia i serca. Akupunktura to także sposób na złagodzenie chorób narządów ruchu. Skuteczny będzie także w przypadku porażeń nerwów czy czy niedowładów. Jeśli chodzi o schorzenia układu pokarmowego oraz oddechowego, akupunktura oczywiście również jest wskazana. U kobiet może być skutecznym remedium na bolesne miesiączki. Wykorzystania zalet akupunktury jest o wiele więcej. Zaś skutków ubocznych praktycznie po jej zastosowaniu nie ma.

Ponadto akupunktura wykorzystywana jest w bezinwazyjnych zabiegach medycyny estetycznej. Wykorzystywana jest do walki ze zmarszczkami, opuchnięciami. Wpłynie pozytywnie na sińce pod oczami. Akupunktura kosmetyczna jest coraz bardziej popularna. 

 

Chociaż akupunktura opiera się na przepływie energii, która brzmi dość niekonwencjonalnie. Natomiast z naukowego punktu widzenia przynosi ona wymierne korzyści dla pacjentów. Oczywiście najważniejsze i tak jest fakt, że akupunktura jest skuteczna i przynosi ulgę. 4 komentarze:

  1. Tak naprawdę wszystkim się można wyleczyć, wszystkim w co wierzymy.

    OdpowiedzUsuń
  2. Raczej nie chciałabym, wystarczająco byłam w życiu kłuta ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. Myślę, że wiele osób chętnie skorzysta z możliwości jakie daje akupunktura.

    OdpowiedzUsuń

Thanks for comment!

Dziękuję za każdy komentarz !