17.03.2013

Octenisept

Dziś kilka słów o sprayu dezynfekującym, który pojawił się u mnie w domu ,gdy urodził się Ksawciu. Poleciła nam go pielęgniarka na oddziale noworodków w szpitalu do stosowania na pępuszek,żeby się lepiej goił.  

Octenisept posiada działanie bakteriobójcze, grzybobójcze i wirusobójcze. Można go stosować na rany,błonę śluzową i skórę. Jest w plastikowej buteleczce z wygodnym atomizerem (moja ma pojemność 50 ml,ale są też większe). Kupiłam go w aptece (25 zł). 

Używałam go na początku do przemywania pępka u synka i muszę przyznać,że jest to świetny preparat. Stosowałam po uprzednim umyciu i osuszeniu. Powstał strupek, który sam odpadł i wszystko się pięknie wygoiło.

Doskonale też zadziałał,gdy moja  teściowa robiła przemeblowanie i upuściła sobie kanapę na stopę. Czego skutkiem było odpadnięcie paznokcia, auuu :(. Bolało, i to jak. Z pomocą przyszedł nasz spray i po regularnej aplikacji ,ranka się zaczęła goić .

Używam Octeniseptu jak się skaleczę, co jest u mnie dość częste niestety, bo się zagapię i nim się obejrzę, to ciach i auka na paluszku. Gdy Ksawciu się zadrapie , bo mu strasznie szybko rosną paznokietki u rączek, też psiknę .

Opakowanie jest poręczne i można włożyć do torebki i mieć tak na wszelki wypadek. Zwłaszcza przy dalszych wyjazdach w miejsca odległe od ludzi, gdzie nie ma w pobliżu sklepu czy apteki.                                                                                                                                                                                                                

1 komentarz:

  1. Och, uwielbiam Octenisept. Zajmuje pierwsze miejsce w mojej domowej apteczce. Ileż to razy już mnie uratował w trudnej sytuacji. Dlatego też zawsze go mam w torebce, nie tylko na wyjazdach :-) A przy okazji, skoro mówimy o wszelkiego rodzaju ranach, to chciałabym podzielić się moim ostatnim odkryciem. Sporo czytam na temat gojenia się różnego rodzaju ran i dowiedziałam się o istnieniu substancji, o której wcześniej nie miałam pojęcia. Jest to karnozyna i polecana jest wszystkim osobom zmagającym się z problematycznymi ranami - co ciekawe, dotyczy to także tych najtrudniejszych ran, np. spowodowanych odleżynami. Zainteresował mnie ten temat i jak poszperałam w internecie to dowiedziałam się, że karnozyna ma też wiele innych dobroczynnych zastosowań - np. wspomaga regenerację mięśni, a więc jest idealna dla sportowców i osób aktywnych fizycznie. Polecana jest też dla osób, które nie jedzą mięsa, dla osób starszych i chorujących na cukrzycę typu 2 i miadżycę tętnic. Jest tego trochę... Polecam uwadze i pozdrawiam cieplutko.

    OdpowiedzUsuń

Thanks for comment!

Dziękuję za każdy komentarz !