2.08.2023

Fotograf ślubny / Na co zwrócić uwagę przy wyborze fotografa na ślub

Witajcie! Każde wielkie wydarzenie w naszym życiu niesie ze sobą wiele emocji. Chcemy, żeby było pięknie i wyjątkowo. Ta cała oprawa tworzy niesamowity nastrój, który pragniemy zatrzymać na dłużej. Dlatego zawsze zawczasu warto rozejrzeć się za profesjonalnym fotografem, który uwieczni te cudowne chwile, abyśmy mogli do nich wracać kiedy tylko nam się zapragnie. 

<Wpis reklamowy>

 


Ślub i wesele to cała masa planowania z dużym wyprzedzeniem w czasie. Wszystko musi być idealne i dopięte na ostatni guzik, aby nie obarczać się niepotrzebnym zamieszaniem i stresem. Także i kwestia wyboru tego najlepszego dla nas fotografa powinna znaleźć się na początku naszej listy. Bo uwierzcie mi, tu też są olbrzymie kolejki. A przecież chcemy, aby pamiątkowe fotografie urzekały od pierwszego spojrzenia i przekazywały ulotne emocje. Mając więcej czasu można przyjrzeć się stylowi pracy fotografa i wybrać ten, który jest nam bliski. 

 

Na co zwrócić uwagę wybierając fotografa na ślub?

 

Sprawy formalne 

To ważna kwestia, chociaż może nikt nie lubi od razu o tym mówić. Jednak zwłaszcza na tak ważne uroczystości to powinniśmy ustalić już na początku. Są sprawy, które trzeba przedyskutować, a następnie podpisać stosowną umowę. Należy ustalić ilość zdjęć oraz termin ich otrzymania, ale także doprecyzować czas pracy samego fotografa. 

Styl 

Styl zdjęć też jest bardzo ważną sprawą, gdyż każde ze zdjęć będzie spójne z pozostałymi. To jak mały fragment jednej historii. Mogą to być zdjęcia pozowane bądź w ruchu. Jeśli nie jesteście pewni co wypadnie lepiej możecie się zawsze skonsultować. Tak jak w przypadku fotografa  Dominik Kuszyński - Fotograf ślubny , który pomoże wam dopasować odpowiedni styl do waszej uroczystości. Wystarczy poinformować go o waszych oczekiwaniach, przemyśleniach czy nawet drobnych wątkach, aby moc efektywniej pracować i lepiej oddać piękno wydarzenia. 

Inne elementy, które warto ustalić z fotografem to ujęcia w zbliżeniu. Czy to na muszkę Pana Młodego, spinki do mankietów oraz akcesoria młodej. Popularne są sesje z przygotowań Pary Młodej. 

Istotne jest także, czy zażyczymy sobie także dodatkowo zdjęć w plenerze. Bowiem należy wziąć po uwagę odpowiednie miejsce. A także odpowiednio wcześniej fotograf musi ustawić sprzęt oraz oświetlenie. To detale, ale znacznie usprawnią robienie zdjęć. 

 


 

Para Młoda, a inne historie?

Często młodzi skupiają się na sobie i bliskim otoczeniu. Warto jednak, aby opowiedzieć tę historie innymi oczami. To co dzieje się dookoła może być równie ciekawe. Wspaniale jest uwiecznić łzy wzruszenia podczas przysięgi i reakcje rodziny.

Sesja ślubna po weselu

Ciekawą opcją jest sesja Pary Młodej nie w dniu ślubu, ale w innym wybranym momencie. Wiele par decyduje się na takie rozwiązanie. To jest bardzo komfortowe, bo można wtedy spokojnie zająć się nowożeńcami i stworzyć im bajkowa sesję. W dniu wesele jest i tak nie małe urwanie głowy. Mało czasu na wszystko i do tego dochodzą nerwy.  

Co poza tym?

Jest jeszcze wiele kwestii, które powinniśmy wziąć pod uwagę. Z pewnością do ważniejszych należy zaplecze sprzętowe. Bo co jeśli akurat w dniu ślubu przytrafi się awaria, a nasz fotograf będzie miał ze sobą jeden aparat. To też dotyczy tego na jakim sprzęcie i oprogramowaniu pracuje artysta. Obróbka zdjęć ma uwydatnić i uatrakcyjnić zdjęcie, ale nadal oddawać jej prawdziwy charakter. 

Myślę, że wygląd i prezentacja fotografa także ma znaczenie. Może wtedy wtopić się w tłum gości . Również osobowość fotografa ma wielki wpływa na komfort robienia zdjęć. Są po prostu ludzie, którym można zaufać i to się wyczuwa. Lepsza jest relacja trochę na luzie, ale kiedy trzeba z wyciągniętą pomocną dłonią. 

Przed wyborem fotografa na ślub warto przyjrzeć się całokształtowi pracy fotografa. Jeśli zamawiamy cały pakiet jest to szczególnie istotne. Styl fotografowania poszczególnych momentów w reportażu ślubnym pozwoli nam się w tym dobrze rozeznać. 

 

Dodatkowym atutem są według mnie fotoksiążki /albumy, które są wspaniała pamiątką nie tylko dla Pary Młodej, ale także dla rodziców czy świadków. Uwielbiam personalizowane fotoksiążki, więc to dla mnie duży plus. Zwłaszcza, że zdjęcia które są w niej umieszczane są też odpowiednio obrobione. 

Uwielbiam piękne zdjęcia i często przeglądam prace fotografów, które są niekiedy magiczne. Dzięki niem trochę tej magii zostanie z wami na dłużej. 
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Thanks for comment!

Dziękuję za każdy komentarz !