3.02.2023

WMS aby pracować wydajniej / System zarządzania magazynem

Witajcie! Każde miejsce pracy ma inne wymagania, występują w nim swoiste problemy i należy szukać właściwych, skutecznych rozwiązań systemowych. Zarządzanie magazynem i optymalizacja pracy w takim miejscu może być niezwykle uciążliwa. O ile już w małym magazynie przydałoby się wprowadzić jakiś system optymalizacji i właściwej logistyki, tym bardziej w wielkopowierzchniowych, złożonych magazynach. Tak jak w innych dziedzinach, także tę kwestię postanowiono rozwiązać i ogromną popularnością cieszą się systemy WMS, czyli w skrócie program  magazynowy - Warehouse management software.

magazynowy system wms

WMS jest narzędziem informatycznym o wielu możliwościach. Służy przede wszystkim do kontrolowania, koordynowania czy optymalizacji działań wykonywanych na magazynie. Można wybrać tańszy lub darmowy system WMS, ale musimy liczyć się z tym, że nie będzie w pełni zintegrowany i dopasowany do naszych wymagań. 

W podstawowych ustawieniach systemu  WMS muszą się znaleźć takie funkcje jak zarządzanie przyjęciami, lokalizacją, kontrola stanu magazynowego oraz wydań. To wszystko sprawi, że praca stanie się prostsza, a liczba pomyłek znacznie ulegnie zmniejszeniu.

Kiedy warto zainwestować w system WMS? Myślę, że kiedy jest już trudno ogarnąć stanu magazynowe w programie Excel, albo gdy my sami czujemy już potrzebę "zlecenia" części działań inteligentnemu programowi, który nas odciąży i ułatwi codzienne funkcjonowanie magazynu. 

System WMS genialnie wspiera działanie przedsiębiorstw, ponieważ magazyn stanowi integralny element każdej firmy produkcyjnej. Wdrożenie systemu WMS daje wymierne korzyści począwszy od eliminacji potencjalnych błędów, po optymalizację oraz zwiększenie wydajności pracy. Dzięki niemu pracownik szybciej odnajdzie produkt,a jednocześnie skróci to czas dostarczenia go do klienta. Poprzez automatyzację procesów możemy lepiej i dokładniej kontrolować zapasy. Zwiększa się też dokładność oraz wydajność samych pracowników. 

 2 komentarze:

Thanks for comment!

Dziękuję za każdy komentarz !