2.02.2023

Tradycyjny domofon czy może wideodomofon?

Witajcie! Cenimy sobie wygodę i bezpieczeństwo. Troszcząc się o rodzinę i dobytek instalujemy urządzenia typu domofon, aby mieć kontrolę nad tym kto próbuje się dostać do mieszkania, czy też wejść na naszą posesję. Takie urządzenie pozwala nam sprawdzić z kim mamy do czynienia. Domofony od dawna święcą swoje triumfy zwłaszcza w blokach, ale coraz częściej decydują się na nie także osoby mieszkające w domkach jednorodzinnych. Stosunkowo nowym urządzeniem jest wideodomofon, który posiada także wiele zalet i decyduje się na niego coraz więcej osób. Co różni te dwa urządzenia? Które warto wybrać?


Zarówno domofon jak i wideofon ma za zadanie pomóc nam rozpoznać naszego potencjalnego gościa. W czym jednak tkwi różnica? Domofon pozwala nam usłyszeć tę drugą osobę. Jeśli jest nam znana, to raczej bez problemu rozpoznamy jej głos. Inaczej ma się kwestia w przypadku, gdy ktoś odwiedza nas po raz pierwszy. Natomiast wideodomofon poza dźwiękiem przekazuje nam także obraz, co jest znacznie bezpieczniejszym i pewniejszym rozwiązaniem.  

Właściwie wideodomofon może nam posłużyć także do innych celów. To sprytnie skonstruowane urządzenie może przydać się, aby sprawdzić niepokojące nas odgłosy. Dzięki zainstalowaniu wideodomofonu da się również archiwizować nagrania. W ten sposób uda nam się przykładowo uwiecznić natręta, który usiłuje się dostać na naszą posesję lub zakłóca nam spokój. 

Jak już wspominałam w blokach częściej stosuje się domofony. Także ze względu na większe poczucie bezpieczeństwa wynikające z dużego skupiska ludzi. Zawsze możemy przecież liczyć na sąsiadów, którzy coś zauważą. Także na osiedlach strzeżonych bądź z dostępem do miejskiego monitoringu mieszkania zazwyczaj wyposażone są w domofony. 

wideodomofon, wideodomofon z kamerą
 

Wideodomofon to natomiast doskonałe rozwiązanie, gdy chcąc uciec od miejskiego zgiełku zamieszkamy na "odludziu". Także, gdy wejście nie jest dobrze widoczne warto zastanowić się nad instalacją takiego urządzenia. To też dobra opcja, gdy nie chcemy odrywać się od gości lub pracujemy w tak zwanym home ofice. Takie urządzenia często oferują zdalny dostęp i podgląd, tego kto próbuje się do nas dostać. Wideodomofon to ponadto wygoda oraz niewątpliwie coś dla fanów gadżetów. Nowoczesne urządzenie wideodomofonu z wielkim wyświetlaczem jest nie tylko praktyczne, ale stanowi doskonałą ozdobę nowoczesnego salonu. Jeśli szukacie wideodomofonu właśnie dla siebie, zajrzyjcie do renomowanego producenta 5tech.pl. Poza wysokiej jakości urządzeniami firma oferuje profesjonalne doradztwo i pomoc w odpowiednich ustawieniach parametrów sprzętu, aby jak najlepiej odpowiadał waszym potrzebom. 1 komentarz:

  1. Córka ma taki wideodomofon, świetna rzecz, też mi się marzy :)

    OdpowiedzUsuń

Thanks for comment!

Dziękuję za każdy komentarz !