8.02.2023

Etykiety samoprzylepne przydatne w domu, biurze i nie tylko!

Witajcie! Zarówno czy to w życiu codziennym, jak również prowadząc firmę warto ułatwiać sobie życie i pracę. Często nie zdajemy sobie sprawy z różnych rzeczy, dopóki nie wypróbujemy innego sposobu. Jestem zdania, że jeśli coś można fajnie i praktycznie wykorzystać, to jak najbardziej warto w ten pomysł zainwestować. Dziś kilka słów o etykietach samoprzylepnych. Myślę, że ta kwestia może sprawdzić się także w domu. Sama wykorzystuje duże samoprzylepne arkusze do drukowania adresówek na portale sprzedażowe. Ale także ostatnio skusiłam się na małe, puste naklejki aby podpisać przyprawy.


 

Pomysłów na wykorzystanie etykiet samoprzylepnych w domu jak i w miejscu pracy jest całe mnóstwo. Takie etykiety mogą być puste i przeznaczone do wypisania, czy też nadrukowania, albo już ze zleconym przez nas napisem. Wiele firm wykonuje także właśnie gotowe projekty pod zamówienie. Etykiety znajdują się wszędzie. Zapewne odbierając nawet swoje paczki natknęliście się na taką typu Uwaga szkło, Ostrożnie, etykietę tzw.plombową, etykietę adresową, ale także jakąś firmową, która może być ciekawym znakiem rozpoznawczym. Etykiety samoprzylepne mogą w dużym stopniu ułatwić rozpoznawalność marki. Nawet niewielka naklejka z logo na kartonie i już wiadomo, skąd ta paczuszka. Także estetycznie zapakowane prezenty firmowe z taką etykietą będą bardziej profesjonalne. Etykiety służą więc nie tylko do oznaczania przesyłek, ale także znakowania produktów na magazynie. Są często stosowane przy archiwizowaniu dokumentów i wiele innych. Dzięki nim łatwiej zorganizować pracę i utrzymać porządek. 

Etykiety zazwyczaj dostępne są na arkuszach A4, bądź mniejszych. Możecie wybrać sobie rozmiar etykiet oraz kolor. Standardowo etykiety powstają na białym, matowym papierze. Taka wersja pasuje świetnie także do domowej drukarki. To dla tych, którzy lubią się pobawić. Albo po prostu potrzebują kilku etykiet o różnych nadrukach dla własnych potrzeb. Oczywiście dla wygody i przy dużo większych potrzebach, kto by się w to bawił. Warto więc zamówić profesjonalne już zadrukowane etykiety. Nie musicie się ograniczać jedynie do tych na papierze. Etykiety na folii poliestrowej będą bardziej trwałe. Dostępne są także etykiety na rolkach typu termicznego i termotransferowe. Pierwsze to tańsza, ale mniej wytrzymała opcja. To, którą opcję wybierzecie zawsze zależy od przeznaczenia. Czasem trzeba wydać więcej, aby ta etykieta spełniała swoje funkcje i nie scierała się, czy na przykład nie rozmokła pod wpływem wilgoci. 

Etykiety samoprzylepne prostokątne są najczęściej wykorzystywanymi etykietami. Doskonale sprawdzają się w wielonakładowym, zautomatyzowanym druku. Etykiety okrągłe, owalne czy o kształtach niestandardowych są także stosowane, ale już nieco rzadziej. Wybiera się je często, gdy w sposób kreatywny i pomysłowy chcemy wywierać wpływ na klientów. Tak nieco wyróżnić się w tłumie. Kwestia ma się dość podobnie z wyborem koloru etykiet. Informacyjne etykiety i ogólnie duże gro etykiet drukowanych jest na białym podkładzie. Natomiast etykiety kolorowe mają się wyróżniać, dlatego często drukuje się na nich kupony zniżkowe czy promocje. Dlatego nawet w sklepach natkniecie się na neonowe, rzucające się w oczy naklejki typu Obniżka, Promocja e.c.t. 

Jestem na etapie porządków i reorganizacji domowej. Dlatego dużo rzeczy, w tym nie tylko przyprawy, pakuję w pudełka i oznaczam. Nie tylko mi wtedy łatwiej znaleźć potrzebne rzeczy. W końcu układam to i owo, więc mam orientację, ale już domownicy mogą mieć z tym nie mały problem. Tym bardziej pomocne będą etykiety. Nie mam ładnego pisma, chociaż posiadam dość rozwinięte zdolności manualne. Dlatego ja akurat wybierać opcję etykiet, które mogę sobie sama zadrukować dowolną treścią. Do Perfekcyjnej Pani Domu mi daleko, ale taki pomysł podpisywania pudełek, a zwłaszcza kartonów w piwnicy jest nie tylko praktyczny, ale może być także estetyczny wizualnie. Wiadomo, prostsze etykiety wykorzystuję tam, gdzie rzeczy i tak schowane są w szafie. Zaś przyprawy oraz dodatki spożywcze, z których często korzystam mają już ładniejsze wydanie. 

Etykiety samoprzylepne to całe mnóstwo zastosowań i im dłużej myślę, to coś nowego przychodzi mi do głowy. Sama pamiętam jak Ksawery był jeszcze w przedszkolu i na pracach miał kolorowe naklejki ze zwierzaczkami i opisami typu dobrze, popracuj jeszcze i.t.d. 

 

1 komentarz:

  1. Dla mnie super sprawa. Teraz używam etykiet do opisywania moich rozsad warzyw i kwiatów ;)

    OdpowiedzUsuń

Thanks for comment!

Dziękuję za każdy komentarz !