27.02.2023

Oczyszczaj skórę maturalnie z OREKA!

Witajcie! Temat nadmiernej produkcji opakowań, a co za tym idzie zaśmiecania środowiska nie wypłynął ostatnio. To zmora, z którą zmaga się świat już od dawna. Nie tylko oczywiście z powodu opakowań, ale w dużej mierze także to przyczynia się do robienia z ziemi śmietniska. Część firm idąc przeciw wymaganiom ekologicznym i zgodnie ze swoim sumieniem stara się stworzyć opakowania wielorazowe, albo ogranicza je do minimum. Często także do produkcji wykorzystują już opakowania poddane procesowi recyklingu. 

<Prezent ze spotkania blogerek / OREKA>

 

Myślę, że w dużej mierze z troski o naturę wróciliśmy nieco do korzeni i zaczęło powstawać coraz więcej kosmetyków w kostce. Już nie tylko mydło, ale właśnie w takiej formie dostępnych jest całkiem spora gama kosmetyków. Począwszy od mydła, po szampon, odżywkę, czy balsam do ciała, a nawet jak w przypadku, który dziś opiszę jest i kostka do demakijażu. W formie kostki do dyspozycji mamy również żel pod prysznic, peeling, pastę do zębów, emulsje do higieny intymnej czy dezodorant. Najlepiej dostępnymi i stosunkowo nie drogimi są przykładowo szampon czy odżywka. To chyba jako pierwsze dało się wyłapać na drogeryjnych półkach, czy chociażby w popularnych dyskontach. Większy wybór oferują naturalne mydlarnie i ekologiczne sklepy, a to możecie nabyć za pomocą drogi internetowej. 

 

 
O Kostce Antysmogowej do demakijażu możecie poczytać sobie w jednym z wcześniejszych wpisów na blogu o tu klik. Przytoczę więc ogólnie zalety kosmetyków w kostce, nie tylko tych służących do demakijażu. 
 
Kosmetyki w kostce są szybkie i łatwe w użyciu. Nie musimy borykać się i męczyć z otwieraniem opakowania. Takie kosmetyki są już gotowe do zastosowania. Ponadto zaletą takich kosmetyków jest też ich niezwykła wydajność. Zazwyczaj są bardzo zbite i delikatnie się "zmydlają" podczas każdego użycia. Mimo, że ich początkowa cena może wydawać się wyższa, to poprzez wydajność zakup takiego kosmetyku będzie opłacalny. 
 
Ponadto kosmetykom w kostce nie można odmówić oczywiście ekologiczego podejścia. Opakowania takich produktów, jak w tym przypadku są biodegradowalne, jak również sam kosmetyk, który nie wpływa ujemnie na stan środowiska. 
 
Takie kosmetyki w formie kostki to także fajna alternatywa dla mini produktów w podróży. Zazwyczaj nasze kostki też mają małe gabaryty. Ze względu natomiast na formę w jakiej zostały wykonane nie ma obawy o rozlanie się w walizce i zapaskudzenie zapasu ubrań na urlop. 

Warto na koniec wspomnieć o składach. Większość kosmetyków w kostce bazuje na przyjaznej dla skóry recepturze. Znajdziecie w nich masła czy oleje. Dużo z tych kosmetyków ma w pełni naturalne składy.

 

Silnie oczyszczająca kostka do demakijażu OREKA

 
już na pierwszy rzut oka różni się od wersji Antysmogowej. Jest znacznie ciemniejsza i widać w niej małe drobinki. Poza demakijażem i myciem, ma służyć jako peeling. Czyli taki fajny, wielofunkcyjny i naturalny kosmetyk. Już nasuwa się nam na myśl, że wybierając taki kosmetyk oszczędzamy pieniądze, ale także miejsce w łazience. 

Swój ciemnu kolor kostka Silnie oczyszczająca Oreka zawdzięcza dodatkowi węgla aktywnego o silnych właściwościach oczyszczających i normalizujących. Ale mamy w tym kosmetyku także silnie i skutecznie działający kwas mlekowy. Kostka oczyszcza skórę dokładnie z makijażu oraz wszelkich zanieczyszczeń. Delikatnie peelinguje co w połączeniu z kwasem odblokowuje pory i przeciwdziała powstawianiu niedoskonałości.

Jeśli chodzi o okolice oczu, to kostka nie powoduje podrażnień. Ze względu jednak na jej działanie peelingujące, mimo iż delikatne zalecam wstępny demakijaż oka. Zwłaszcza jeśli lubimy zaszaleć z eyelinerem, czy dodatkową warstwą trwalszego tuszu. Kostka Oreka ponadto nie podrażnia i nie wysusza skóry. Polecam zwłaszcza cerom przetłuszczającym ze skłonnością do zanieczyszczeń lub całej reszcie z okresowymi problemami ze skórą. 


 
Razem z kostkami Oreka do zdjęć wdzięcznie pozował także naturalny notes Edica PRONOTE. Ta niezwykle minimalistyczna forma jest piękna w swej prostocie, a do tego ekologiczna. Papier użyty do jego wykonania pochodzi z recyklingu, zaś przy druku nie wykorzystano żadnych szkodliwych farb. Co istotne, świetnie się go użytkuje. Kratki są przyjemne w dotyku i nie przebijają na drugą stronę. Nawet cienkopis nie odznaczył się na tym papierze. 

Notatnik PRONOTE jest szyty i posiada ponumerowane strony. Został oprawiony w naturalny korek. Wewnątrz ma kilka perforowanych stron, wygodną tasiemkę, czy także praktyczny spis treści.

 

Kosmetyki w kostce to duży krok na przód aby dołożyć swoją cegiełkę w trosce o środowisko. Poza tym, za ich używaniem przemawia dużo więcej zalet. Same możecie się o tym przekonać!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Thanks for comment!

Dziękuję za każdy komentarz !