5.02.2023

Prezent na chrzest - Inspiracje

Witajcie! Narodziny dziecka to dla wszystkich domowników ważne wydarzenie. Także dla bliskiej rodziny czy przyjaciół pojawienie się na świecie małego, wspaniałego człowieka, to okazja którą należy odpowiednio uczcić. Nowe życie, to nowy początek, nowe nadzieje, uśmiechy i wiele radości. W większości przypadków wiążę się to także z ważną uroczystością jaką są chrzciny. Zarówno uroczystość chrztu w mniejszym czy większym gronie wymaga zaplanowania, przygotowań i oczywiście niepowtarzalnego prezentu, który zarazem stanie się pamiątką na lata.


Prezent na chrzest, tak jak na każdą inną uroczystość może wydawać się oczywisty, ale po głębszym namyśle warto tę kwestię przemyśleć. Od czego można zacząć? Dobrze jest się z pewnością skonsultować z najbliższym otoczeniem, żeby uniknąć sytuacji zdublowania prezentów. Nagle po uroczystości okaże się, że maluszek otrzyma kilka egzemplarzy Biblii e.c.t. To dotyczy rzecz jasna bliskiej rodziny czy znajomych, z którymi możemy się skonsultować. 

Myślę, że każdy z nas zna taką osobę, która bez względu na rodzaj wydarzenia, czy święta wybiera prezenty praktyczne. Więc tu wcale nie zdziwiłabym się wnikliwą analiz potrzeb dziecka. Zaś prezent wpasuje się idealnie w bieżące lub nadchodzące potrzeby maleństwa. Może także pomóc rodzicom w opiece nad dzieckiem. Często wybierane są elektroniczne nianie,  Szumisie, leżaczki bujaczki, nosidełka itp. Wiele osób także decyduje się w związku z tym na przekazanie razem z pamiątką pieniędzy, które mogą być gromadzone przez rodziców na książeczkę lub odkładane na poważniejsze wydatki.

Jeśli znajdujecie się w gronie tradycjonalistów, tak jak ja to na podarek z okazji chrztu z pewnością wybierzecie wyjątkową rzecz, która będzie pamiątką dla dziecka. Nie mysi to być Biblia, ale także biżuteria, grawerowana pamiątka, sztućce, czy obrazek. Ale najlepsza jest w tym wszystkim opcja personalizacji. Na wybranym prezencie możemy umieścić imię i datę chrztu dziecka czy też wybraną przez siebie dedykację. Taki prezent z pewnością nabierze większej wartości o charakterze sentymentalnym. 

Pomysłów prezentów na chrzest jest oczywiście o wiele więcej. Modny jest odcisk rączek i stóp bobasa. Myślę, że ciekawą opcją jest też voucher na sesję zdjęciową. Piękna pozytywka będzie uroczym podarkiem dla dziewczynki. Chłopcu natomiast można wręczyć posrrebżaną skarbonkę. W obu przypadkach mile widziane są zawsze albumy na zdjęcia, w których znajdą się potem fotografie dokumentujace nie tylko uroczystość chrztu, ale także inne chwile z życia dziecka. 
5 komentarzy:

 1. Na szczęście jest obecnie w czym wybierać :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam biżuterię. Jakbym miała coś sprezentować na chrzest, to krzyżyk albo medalik.
  Pozdrawiam i zapraszam do obejrzenia mojego obrazu!^^

  OdpowiedzUsuń
 3. no wlasnie piekna okolicznosc

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajne propozycje :) Dam kasę, starzy na pewno się ucieszą, będą wiedzieli, co dziecku kupić :)

  OdpowiedzUsuń
 5. zawsze można zrobić wpis rzeczy i podesłać gościom albo też goście mogą się konsultować sami odnośnie prezentu, wtedy nic nie będzie się powtarzać ani też nie kupi się tego co już osoba obdarowywana posiada ;) poza tym można delikatnie sugerować co się chce. ja tak napomknęłam że potrzeba dla bobaska wanienki, kocyka z merynosa, czy poduszki do karmienia i to też dostaliśmy :D

  OdpowiedzUsuń

Thanks for comment!

Dziękuję za każdy komentarz !