10.02.2023

Skuteczne pozycjonowanie stron - Daj się zauważyć!

Witajcie! W obecnej sytuacji czy to mniejsze przedsiębiorstwa, rękodzielnicy, duże firmy i dosłownie każdy mający swój biznes nie działa wyłącznie stacjonarnie. Owszem jeśli chodzi o usługi typu fryzjer, manicure, czy remonty odbywają się " na miejscu". Jednak, aby dać się poznać szerszemu gronu potencjalnych klientów zakłada się strony internetowe będące wizytówką firmy online oraz profile w Socjal Media. Nie dajemy już ogłoszeń w gazecie, a pocztą pantoflową dotrzemy do niewielkiej liczby osób. Większość z nas posiada obecnie w domu komputery, a jeśli nie to z pewnością smartfony, które są pomocne w wyszukiwaniu najlepszych ofert, jakie nas interesują. To strona konsumenta. I często przeglądając oferty skupiamy się na tych pierwszych. Mamy zakodowane, że to co jest u góry jest lepsze, bardziej wartościowe. Z punktu widzenia przedsiębiorcy więc jest niezwykle istotne, aby znaleźć się gdzieś tam na górze tej piramdki, albo na pierwszej stronie wyszukiwania. Temat nie jest mi obcy ponieważ będąc twórcą i administratorem swojej strony, czyli bloga na którym aktualnie jesteście ta kwestia jest mi również bliska i jest częścią mojej pracy. 

afterweb pozycjonowanie stron

 

Czy potrzebujemy pozycjonowania strony?

Pozycjonowanie stron jest w tej chwili elementem nieodzownym, jeśli mamy osiągać dobre wyniki sprzedażowe i cieszyć się rozwojem przez lata. To taka podstawa, aby być widocznym i rozpoznawalnym. Często nie za bardzo wiemy jak się, więc lepiej zlecić to odpowiednio wykwalifikowanym osobom. Myślę, że nie powinniśmy traktować tego jako kolejnego wydatku, ale jako właściwą inwestycję! 

Czym jest pozycjonowanie stron ?

Pozycjonowanie stron ma pozwolić pobić wam świat internetu i znaleźć się na wyższym miejscu w wyszukiwarce. To szereg działań, które poprawiają widoczność strony w internecie. Często mylony jest z SEO, ale to znacznie szersze pojęcie. Istotna jest optymalizacja treści oraz słowa kluczowe. Możemy nie zobaczyć spektakularnych efektów od razu, ale pozycjonowanie działa skutecznie rozłożone w czasie. Jest to proces, dzięki któremu zwiększy się świadomość waszej marki oraz rozpoznawalność. Przełoży się to na zwiększony ruch na stronie, a z czasem na większe zyski. Musicie mieć na uwadze, że osoba która tylko zagląda na waszą stronę, może was potencjalnie polecić komuś w potrzebie. 

Czy pozycjonowanie musi być drogie? Każda oferta pozycjonowania strony jest sprawą indywidualną. Cenę można dostosować do budżetu firm, dlatego mogą z pozycjonowania korzystać małe, lokalne biznesy, aby nie zaginąć w gąszczu podobnych przedsięwzięć. Możecie śmiało skorzystać z usług https://afterweb.pl/pozycjonowanie-stron/.

Pozycjonowanie stron buduje także większą wiarygodność. Wartościowe treści pokażą was jako eksperta w branży do którego warto zwrócić się o pomoc. Im więcej wskazówek na stronie odnajdzie klient, tym szybciej zauważy to Google.  To sprawi, że uda nam się nawiązać długofalowe relacje, jak i pozyskać nowych klientów. 

Jakie elementy składają się na skuteczne pozycjonowanie strony? 

Wartościowe treści 

Treści jakie tworzymy na stronę to jeden z elementów skutecznego pozycjonowania. Co istotne treści na stronie muszą być nie tylko wartościowe merytorycznie, ale oryginalne. W żadnym wypadku nie powinniśmy niczego kopiować ani powielać. Google stawia na unikalność i takie treści pojawiają się zawsze wyżej w wynikach wyszukiwania. A więc stosujemy zasadę mniej tekstów, ale za to bardziej przemyślanych i unikatowych.

Strona atrakcyjna wizualnie i prosta w obsłudze

Robiąc zakupy, czy też przeglądając  różne strony lubimy, gdy jest czytelnie i przejrzyście. Poruszanie się po stronie musi być intuicyjnie. Dokopywanie się i poszukiwanie podstawowych informacji, często nas zniechęca i irytuje. Ale nie tylko zoptymalizowane treści i wygląd strony ma znaczenie. Warto sprawdzić czy strona szybko się ładuje. No i kolejna istotna kwestia, to ważne aby strona działała dobrze na różnych urządzeniach. W dużej mierze korzystamy z internetu i jego zasobów na urządzeniach mobilnych. Przeważnie są to telefony. Dlatego też priorytetem jest, aby na tych urządzeniach poruszać się po stronie bez problemu. 

Storna jest atrakcyjna dla użytkownika także, gdy przyciąga go chwytliwymi, ciekawymi nagłówkami. Ale musimy być w tym szczerzy i konsekwentni, dlatego też wpisy i artykuły powinny mieć także wysoki poziom i być tematycznie powiązane ze sobą. Tekst powinien być zwięzły i niezbyt długi, aby nie zniechęcić czytelnika. Dobrze jest także wkomponować ciekawe grafiki oraz zdjęcia, nawiązujące do tekstu, ale także ciekawe dla użytkownika. 

Słowa kluczowe

Słowa kluczowe to atrybut, bez którego nie ma właściwego i skutecznego pozycjonowania stron.  Ich właściwe dobieranie jest niezwykle istotne podczas pozycjonowania.  Słowa kluczowe powinny być zgodne z treścią i tematyką naszej strony internetowej. Po wpisaniu danego hasła, czytelnik powinien być przekierowany na właśnie naszą stronę.  Dobór słów kluczowych jest także ważny. Nieco inne będą dotyczyły rynków lokalnych. 

Linkowanie 

Linkowanie wewnętrzne i zewnętrzne to także część pozycjonowania stron. Dlatego należy pamiętać o linkach wewnętrznych czyli prowadzących do podstron w naszej witrynie. Linki przekierowujące do nas z innych stron też są tu pomocne. Wzmacniają pozycję naszej strony. Algorytmy Google uważają wtedy naszą stronę za bardziej wartościową i atrakcyjną. Tym bardziej warto dzielić się swoją fachową wiedzą m.in na portalach branżowych i udzielać w Socjal Media. 

Każdy z własnego doświadczenia wie, że jedne strony czy portale lubi bardziej, a inne omija z daleka. Teraz wiecie dlaczego. Stworzenie strony to dopiero początek, a praca jaką władamy w jej optymalizację i pozycjonowanie daje nam wymierne rezultaty. Jeśli chcemy, aby w naszym sklepie czy naszej stronie czytelnicy chętnie i długo przebywali nie możemy iść na łatwiznę i używać półśrodków. Jeżeli nie mamy na to czasu i tym bardziej umiejętności, to oddajmy się w ręce specjalistów jakimi są z pewnością ludzie z afterweb.

 

2 komentarze:

  1. Znam tą firmę od lat. Bardzo solidne podejście do klienta.

    OdpowiedzUsuń
  2. oj tak pozycjonowanie jest bardzo ważne a czasem faktycznie lepiej skorzystać z usługi specjalistycznej

    OdpowiedzUsuń

Thanks for comment!

Dziękuję za każdy komentarz !