31.10.2022

Janda Sceniczny Make-Up Podkład dobrze kryjący

Witajcie! Już jakiś czas temu na rynek weszła nowa marka sygnowana nazwiskiem znanej aktorki, Krystyny Jandy. W ofercie znajdują się kremy pielęgnacyjne, ale także kosmetyki do makijażu. Wśród nich właśnie podkłady typu Sceniczny Make-UP. 

Podkłady Janda umieszczone są w szklanych, pięknych opakowaniach, które kuszą elegancją. Należy do średniego segmentu jeśli chodzi o cenę. Obietnice są dość jasne jeśli chodzi o ten podkład i niestety dość mylące. Producent określa go jako mocno kryjący, "sceniczny" czyli o specjalnych właściwościach.
Nie ukrywam, że lubię dość mocno kryjące pudry, a do tego dobrze jeśli do tego są także trwałe. Skuszona obietnicami stworzyłam sobie w głowie obraz tego jak ma działać i jakie właściwości powinien posiadać Podkład dobrze kryjący Janda. Obawiałam się nawet, że może być za gęsty i trudny w nakładaniu. Od razu na myśl mi przyszedł klasyczny Dermacol. 

I tu sprawa się komplikuje, bo podkład nie jest jakiś najgorszy, ale opis nijak się ma do stanu rzeczywistego. Gdyby to zmienić, klient nie został by wprowadzony w błąd. 

W szklanej buteleczce znajduje się średnio gęsty fluid. Wybrałam kolor naturalny, który jest niestety zbyt ciemny dla mnie. Dodam, że mam też wersję matującą jasny beż i również jest nieco zbyt ciemna. No więc przejdźmy dalej. Krycie jest średnie, ale można je stopniować. Podkład jest kremowy, dobrze się rozprowadza. Nadaje stosunkowo naturalny wygląd, lekko mokrej cery. Kosmetyk nie jest zbyt trwały, nawet mimo przypudrowania na skórze. Lubi migrować zwłaszcza w okolicy nosa. Na plus należy zaliczyć zapach, lekkość, łatwo się go zmywa. 

Mam kapryśną cerę, która nie ma jakiś wielkich niedoskonałości. Za tę cenę znalazłabym odkład, który o wiele lepiej spełniłby moje oczekiwania. Przykładowo marki Caterice spisuje się świetnie. Nie skreślam tego kosmetyku całkowicie. Myślę, że to opcja dla przesuszownych, wrażliwych cer dojrzałych. Które wymagają lekkości, naturalnego wyglądu. U mnie niestety po kilku godzinach Podkład dobrze kryjący Janda nie wygląda dobrze na mojej skórze. Nie ratuje go sypki puder. Musiałabym nanosić poprawki w ciągu dnia, a nie zawsze jest to możliwe.
Na forach znajdziecie sprzeczne informacje co do Sceniczny Make-UP Podkład dobrze kryjący. Zapewne wynika to z indywidualnych potrzeb skóry. Nie da się jednak ukryć, że opis mija się z prawdą. Niemniej jest wiele osób, którym ten fluid będzie odpowiadał i to się liczy.
 


2 komentarze:

  1. Ja podkładów nie używam, ale widziałam u dziewczyn ten podkład i niektóre z nich sobie chwalą, u niektórych nie sprostał oczekiwań. Wiadomo cera, cerze nie równa, a żeby podkład dobrze wyglądał też dużo zależy od odpowiedniego przygotowania cery przed jego nałożeniem.

    OdpowiedzUsuń
  2. zaciekawił mnie ten produkt, chętnie bym go wypróbowała

    OdpowiedzUsuń

Thanks for comment!

Dziękuję za każdy komentarz !