21.06.2016

Plecak i piórnik saszetka z eButik.pl / Wyprwaka przedszkolaka cz.1

Witajcie


Wyprawka przedszkolaka cz.1
Piórnik saszetka, plecak
eButik.pl
Młody rośnie jak na drożdżach. W naszej miejscowości znajduje się szkoła podstawowa i gimnazjum. Mam to szczęście, że także przedszkole. Było multum chętnych, ale postanowiłam spróbować i zapisałam Ksawcia. Trochę czekaliśmy, aż się okazało że jesteśmy w szczęśliwej dziewiątce! Bo tylko tyle było miejsc.Może niektórzy , zwłaszcza ci wścibscy mogą twierdzić, że chcę się pozbyć z dziecka z domu. Ja jednak patrzę na to ze swojej perspektywy. U mnie nie było możliwości, żeby mama dała mnie do przedszkola. Nawet nie poszłam do zerówki, ale od razu jako 6 latek do pierwszej klasy. Byłam mądra, czasem nawet przemądrzała i dość szybko się zaadoptowałam w towarzystwie starszych dzieci. Teraz wiem, że pomimo iż nie miałam problemów z nauką, to chociaż pobyt w zerówce jest dla dzieci wskazany. Daje możliwość oswojenia się z nową rzeczywistością, a nie od razu nauka i obowiązki. Ksawcio jest o wiele bardziej towarzyski niż ja w jego wieku. Ja potrafiłam zająć sobie czas własnymi, wymyślonymi zabawami. A on to wulkan energii. Uwielbia nowe osoby, potrzebuje dużo  uwagi i urozmaiconych zajęć.  Ponadto ciągnie do starszych dzieci i je z upodobaniem naśladuje. Dlatego chcę, aby w przedszkolu miał kontakt właśnie z rówieśnikami. Nauczył się dzielić i działać w grupie. Oczywiście wierszyki i inne umiejętności, także mnie ucieszą. Teraz jesteśmy na etapie, że Ksawcio nie chce iść do "szkoły", bo uświadomiłam mu że idzie tam beze mnie. Jednak mam nadzieję, że będzie zadowolony z kontaktu z dziećmi i odklei się trochę od mamuśki. 

Panuje u nas dziwna filozofia, że na wszystko jest czas. Także zebrania mogę się spodziewać dopiero we wrześniu. Tak więc trochę podpytałam innych mam , co i jak z tym naszym przedszkolem. Kompletuję sobie spokojnie wyprawkę przedszkolną. Jestem zdania, że nie zbawi mnie dodatkowy komplet kredek, czy mokrych chusteczek. To nam się również w domu przyda. A na ostatnią chwilę, to nie lubię latania  i paniki. Jestem z gatunku tych przezornych. Dlatego, gdy miałam taką możliwość wybrałam Ksawciowi uroczy plecaczek  i piórnik.


Plecak nie jest za duży, taki akurat na drobiazgi do przedszkola. Zapinany jest na fioletowy zamek. Oprócz podstawowej pojemności, ma też mniejszą kieszeń również na zamek. Tam można włożyć mniejsze rzeczy . Po bokach są siatkowane kieszonki . Można w takiej np przenosić picie. Plecaczek ma wygodne, miękkie szelki. Dodatkowo zawiera pas/zabezpieczenie na wysokości klatki piersiowej. W plecaku przeważa kolor jasno niebieski z dodatkiem fioletu. Jest ładny, praktyczny. Sympatyczny piesek umieszczony na kieszonce pasuje akurat dla maluchów. Mój Ksawcio ma 3,5 roku i zdążył się z nim zaprzyjaźnić. Na razie placek towarzyszy nam podczas spacerów i wizyt u znajomych.  Zamki są solidne, nie rozpinają się samoistnie.

Nie zdecydowałam się na tradycyjny piórnik, ale na prostą saszetkę na zamek. Tu bez problemu Ksawcio ją otwiera i zamyka i chowa swoje skarby. Rybki przyjaźnie spoglądają z piórnika i są niewątpiwie jego atutem
Piórnik eButik.pl klik tu
Plecak eButik.pl klik tu
Jak widzicie gadżety od eButik.pl towarzyszą nam również w domu. Gdy pogoda nie dopisuje, Ksawcio rysuje bądź koloruje. Plecaczek nie mieści dużych książeczek,ani bloku więc musiałam mu obiecać teczkę na rysunki. Widzę, że bardziej ciągnie go ostatnio do mazania. Myślę, że stal się bardziej cierpliwy i dłużej umie się skupić na jednym zajęciu. Tak zawsze musiałam szukać kredek, czy mazaków po kontach. Teraz ładnie zbiera je do piórnika. Czekają nas małe zakupy właśnie dobrych kredek i ciekawych książeczek do kolorowania, z zadaniami i naklejkami. Także bloki, wycinanki, kleje i inne przydatne rzeczy pomocne w rozwijaniu manualnych zdolności. Te przeznaczone do przedszkola, oczywiście będą schowane przed tym wszędobylskim brzdącem.


http://goo.gl/buk3pu
 Piórnik eButik.pl klik tu
Plecak eButik.pl klik tu


Teraz przejmuję się przedszkolem. A zanim się spostrzegę, młody będzie szedł do szkoły. Czas leci nie ubłaganie i trzeba korzystać z tego, że Ksawcio jest jeszcze przytulaśnym brzdącem. 

15 komentarzy:

 1. Podoba mi się ten plecak i piórnik.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale masz cudownego przedszkolaczka <3

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja też będe musiała taką wyprawkę skompletować dla córy.. czekam tylko na zebranie bo jeszcze debatują nad tym, co kupują rodzice a co przedszkole ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajne gadżety - idealne dla każdego MALUCHA :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo fajna cena, jak za taki zestaw :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Piórnik jest super :D Sama bym taki chciała :D. Plecaczek także bardzo fajny :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Przedszkole, to fajna sprawa dla dziecka. Junior poszedł do przedszkola jako 2,5-latek i widzę jak świetnie się rozwija. Z pewnością nie byłabym w stanie tyle z nim pracować. A kontakt z rówieśnikami też świetnie mu robi.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ale uroczy zestaw!
  diary-of-juuliet.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetny chłopczyk i na pewno poradzi sobie w przedszkolu!!!
  ściskam

  OdpowiedzUsuń
 10. Tak się zapatrzyłam na tego Słodziaczka że nie mogłam skupić się na tekście :) <3

  OdpowiedzUsuń
 11. fajny zestaw, plecak wygląda na dobrze wyprofilowany dla takiego małego dziecka

  OdpowiedzUsuń
 12. Słodki misio :)
  A zestaw - idealny dla takiego malucha :)

  U mnie kochana nowa notka :*

  OdpowiedzUsuń

Thanks for comment!

Dziękuję za każdy komentarz !