27.06.2023

Ziaja , Ulga dla skóry wrażliwej, Płyn micelarny demakijaż oczyszczanie

Witajcie! W obecnych czasach zdajemy się być bardziej podatni na podrażnienia. Częściej występują u nas objawy różnych alergii.  Otacza nas więcej czynników drażniących i odczuwamy wtedy dyskomfort. Dlatego też warto wybierać kosmetyki skuteczne,ale łagodne dla skóry. To dotyczy również produktów do demakijażu i oczyszczania skóry twarzy. Sama często traktuję takim koZsmetykiem również wrażliwe okolice oczu. Tym bardziej staram się sięgać po coś delikatnego.

Ziaja, Ulga dla skóry wrażliwej , Płyn micelarny demakijaż oczyszczanie

Płyn micelarny to także detergent, nawet jeśli jest łagodny. Więc na początku przypomnę, że należy go zmywać czy chociażby spłukać letnią wodą. Ja zazwyczaj i tak stosuję oczyszczanie przynajmniej dwuetapowe, więc po micelu na buzię leci żel, albo coś również domywającego reszteczki zanieczyszczeń. 

Płyn micelarny Ziaja wita nas w kojąco niebieskim opakowaniu. Płyn jak płyn, czyli wodnista konsystencja, zaś zapach leciutko wyczuwalny. 

Jeśli chodzi o makijaż wodoodporny oczu może sobie nie poradzić lub też będzie potrzebował dłuższej chwili na rozpuszczenie tuszu czy eyelinera. Tu wolę akurat masełko czy coś olejkowego do samych oczu.

Płyn czule opiekuje  się skórą, nie tylko jej nie podrażniając, ale dając uczucie miękkości i nawilżenia. Z usuwaniem podkładu i pudru radzi sobie całkiem dobrze. Chociaż gdybym miała wykonywać demakijaż tylko nim, zużyłabym sporo wacików. Ale jak wspominałam to jedne z etapów oczyszczania. Wolę nie pocierać zbyt intensywnie skóry twarzy, a resztę pozostawić innemu kosmetykowi. 

Cóż, płyn jak wiele innych. Spełnia swoje funkcje czyli skutecznie oczyszcza, chociaż nie koniecznie do końca każdy kosmetyk mu ulegnie. Nie jest to jednak moja miłość. Może do niego wrócę za jakiś czas, albo sięgnę po kolejny micel. Istotne jest natomiast to, że łagodnie obchodzi się z moimi oczętami. Co w ostatnim czasie jest dość trudne, bo wiecznie chodzę zapłakana i muszę ratować się kropelkami do oczu. W pomieszczeniu jest całkiem nieźle. Jednak dłuższe przebywanie na powietrzu kończy się szczypanie i łzawieniem.
 
Całkiem przyjemnie współpracowało mi się z Płynem micelarnym Ziaja. Może jeszcze nie raz po niego sięgnę. Nie mam do niego zastrzeżeń. Lubię markę Ziaja dlatego zawsze coś sobie wybiorę z ich kosmetycznego asortymentu.


 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Thanks for comment!

Dziękuję za każdy komentarz !