11.05.2023

Trwałość i naturalny efekt / Farmasi Styling / Lakier i pianka do włosów

Witajcie! Włosy są istotną kwestią nie tylko dla nas kobiet. Często toczy się spór o to czy tylko pielęgnować, czy także stylizować włosy. W obecnych czasach kiedy to kwestii układania fryzur i ogarniania tego całego bałaganu na głowie podejdziemy ze zdrowym rozsądkiem, wyjdzie to na naszą korzyść. Nie musimy wybierać pomiędzy jednym a drugim. Zaś kosmetyki, po które sięgamy możemy dobrać do aktualnych potrzeb włosów. 

< Wpis reklamowy / Farmasi>

 
Zmieniłam nieco podejście do pielęgnacji włosów i już praktycznie całkowicie zrezygnowałam z prostownicy. Jeśli chodzi o stylizację, to wybieram na ogół produkty pielęgnacyjno stylizujące. W tym oczywiście spraye termoochronne posiadające także lekkie właściwości utrwalające, czy też kosmetyki wygładzające. Poza wygładzeniem pasm, chronią one włosy także przed plątaniem, kruszeniem czy niekorzystnym wpływem środowiska. Jeśli sięgam po pianki i lakiery, to muszą dawać naturalny efekt!
 

 

Dr. C. Tuna Styling, Lakier utrwalający Total Contorl 

Dr. C. Tuna Styling ,Pianka Protect and Prime 

 

Lakier i pianka od Farmasi to duet idealny, który pokochają każde włosy. Pianka to pierwszy stopień utrwalenia, zaś lakier ma już pełny power. Oba kosmetyki dobrze współpracują z włosami i delikatnie pachną. Nie kleją i nie pozostawiają jakiś dziwnych resztek kosmetyku na pasmach.

Częściej sięgam po piankę. Nie tylko ze względu na jej delikatność. Ale pasuje ona bardziej do fryzury, a raczej jej braku na co dzień. Wiecie, ogólnie nie wymyślam żadnych rewelacji jak chodzę do pracy, bo i tak włosy mam związane. Po myciu, suszę je i wyciągam na szczotkę i ujarzmiam na piankę. Piankę stosuję już na podsuszone, ale lekko wilgotne włosy. To sprawia, że pasma są gładsze i ujarzmione na dłużej, bez efektu hełmu.

Lakier Famasi Styling ląduje u mnie przeważnie na grzywce. Całość włosów pryskam lakierem, kiedy mam rozpuszczone włosy po myciu i nie muszę ich za chwilę związywać. Lakier utrzymuje pasma w ryzach jednocześnie nie czyniąc włosów sztywnych. Fryzura "pracuje" na wietrze i wraca do swojego pierwotnego stanu.

 
Zestaw do włosów Farmasi to coś dla tych z nas, które lubią naturalny look, ale jednak poskromiony. Kosmetyki te nie niszczą włosów i nie obciążają ich. Właściwie nie ma co wyczesywać z włosów. Chyba, że lubicie lakieru naprawdę większą ilość zaaplikować na włosy. Wiadomo, od czasu do czasu należy sięgnąć po głęboko oczyszczający szampon. A końce zawsze zabezpieczyć jakimś serum, najlepiej silikonowym. Bo nie zawsze silikony to zło. Sprawdziłam sama, że lepiej spisuje się takie serum niż te olejowe, które często przetłuszcza nawet końce włosów.

1 komentarz:

Thanks for comment!

Dziękuję za każdy komentarz !