15.05.2023

Ulga dla zmęczonych nóg / Dr. C. Tuna Farmasi / Żel do masażu z kasztanowcem

Witajcie! Każdy kto dużo czasu spędza w pozycji stojącej zna te skurcze, mrowienia, ból łydek i stóp, także piekące pajączki. Pracować niestety trzeba i nie zawsze mamy możliwość wybory wykonywanego zajęcia. Każde z wykonywanych zajęć niesie za sobą jakieś konsekwencje zdrowotne. Praca w wymuszonej pozycji, praca stojąca czy siedząca, w dłuższym czasie przynosi negatywne skutki dla naszego organizmu. 

<Wpis reklamowy / Farmasi>

Moja praca ma charakter stojący. Mogę sobie odsapnąć na przerwie, lub gdy ktoś zastępuję na kasie. Tak to latam non stop i naprawdę robię podczas jednej zmiany parę kilometrów. Zawsze minimum 7. Do tego dochodzi dźwiganie, zimno i potem wszystko mnie boli. Praca stojąca dodatkowo obciąża odcinek lędźwiowy kręgosłupa, z którym i tak mam problem. Ale skupię się na tym jak same "przebywanie na nogach"daje negatywne skutki. Praca w pozycji stojącej to prosta droga do żylaków, zaczynają się też pojawiać choroby układu krążenia, czy haluksy. Cały dzień na nogach spoczywa nasz ciężar ciała, przez co dolna część jest nadmiernie eksplatowana. Ukłąd mieśniowo szkieletowy jest nadmiernie obciążony. Obrzęki, uczucie cieżkich nóg to codzienność pracowników handlu.
 

Niestety, kiedy pracy zmienić nie można trzeba o siebie jakoś w miarę możliwości zadbać. Należy zmieniać pozycję. Do takiej pracy niezbędne są wygodne buty, najlepiej profilowane. U mnie sprawdzają się adidasy z grubszą podeszwą. Niebyt grube, przewiewne. Gdy się zdepczą, kupuję następne. Niektórzy też stosują podkolanówki uciskowe, ale to akurat nie sprawdziło się u mnie.
Gdy cały dzień na nogach to nasza rutyna, warto także sięgać po odpowiednie suplementy, ale także maści oraz żele przynoszące ulgę napiętym mięśniom i korzystnie wpływające na nogi. Takie produkty pomogą złagodzić nie tylko ból, ale zmniejszą obrzęki, czy łagodnie obkurczą naczynia krwionośne i poprawiają mikrokrążenie. Najlepiej gdy razem z maścią będziemy zażywać tabletki. Uderzymy w ten sposób w nasze dolegliwości z dwóch stron! Co będzie skuteczniejsze i bardziej efektywne.

Dr. C. Tuna, Farmasi Żel do masażu ciała z kasztanowcem 

 

Żel z kasztanowcem Farmasi znajduje się w miękkiej, białej tubie o pojemności 150 ml. Sam produkt ma żelową konsystencję i zielonkawy kolor. Jego zapach jest przyjemny, świeży. Poza ekstraktem z kasztanowca w jego skłądzie znajdują się m.in ekstrakt z dziurawca i mięty pieprzowej,  mentol, ekstrakt z arniki, rozmarynu oraz olejki eteryczne. 
 
Dzięki mentolowi i olejkowi z mięty pieprzowej podczas aplikacji czuć przyjemny efekt chłodzenia. Natomiast dziurawiec i wyciąg z kasztanowca działają rozluźniająco na mięśnie. 

Żel jak sama nazwa wskazuje nadaje się do masażu. Szybko się wchłania i nie pozostawia tłustej, lepkiej warstwy. Koi dolegliwości bólowe, zmniejsza obrzęki, sprawia że pajączki zdają się być mniejsze. Przynosi wielką ulgę wieczorem i pozwala mi spokojnie zasnąć. 
 
Żel do masażu z kasztanowcem Dr. C. Tuna od Farmasi to nasz sprzymierzeniec, kiedy chcemy funkcjonować i przetrwać jakoś kolejny dzień na pełnych obrotach.

Pamiętajcie, dbajcie o siebie! Bo nikt nie zrobi tego za nas. Ciągle jest tylko szybciej, więcej, ale nic na siłę i pracujcie swoim tempem. Ponadto sięgajcie po teraz łatwo dostępne smarowidła czy suplementy, aby każdy dzień był po mimio pracy przyjemny i obfitował w jak najmniejsze obciążenie naszego organizmu.
 

2 komentarze:

  1. Ja również w pracy dużo stoję, myślałam właśnie zaopatrzyć się w jakieś "wspomagacze" zaczynając od dobrej jakości butów. Jestem ciekawa tego produktu.

    OdpowiedzUsuń
  2. Coś dla mnie, mam pracę stojącą i po całym dniu moje nogi są tak obolałe... Nic nie pomaga. Chętnie przetestuję ten żel.

    OdpowiedzUsuń

Thanks for comment!

Dziękuję za każdy komentarz !