22.04.2023

Czy łatwo wykonać farbowanie włosów w domu?

Dbanie o swoje włosy i ich kondycję, a także kolor, to jeden z ważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych. Zadbane i lśniące włosy farbowane znacząco wpływają na wizerunek. Czy lepiej jednak farbować włosy w domu czy też u fryzjera? Jak można ułatwić sobie decyzję o pasującym kolorze?


<Wpis reklamowy>


Co trzeba wiedzieć, zanim podejmie się decyzję o farbowaniu?

Zasadniczo, jeśli ktoś ma już dużo siwych włosów lub chce podbić swój kolor włosów, lub go całkiem zmienić, nic nie stoi na przeszkodzie, aby spróbować farbowania. Farby wysokiej jakości nie zawierają amoniaku, który ma szkodliwy wpływ na kondycję włosów. Nie trzeba obawiać się o ich wygląd i pielęgnację, tylko można swobodnie zdecydować się na farbowanie. Farby bez amoniaku zawierają substancje o podobnym działaniu, dzięki którym nasycenie koloru jest równie mocne, a włosy są chronione i widocznie bardziej odżywione. Na przykład dzięki olejkom kwiatowym, które odżywiają włosy, nadając im miękkość, blask i przyjemny zapach. Decyzja o farbowaniu jest zatem łatwiejsza, bo nie trzeba obawiać się o kondycję włosów po użyciu farby. Pozostaje jednak drugi, bardzo ważny dylemat, a mianowicie to, jaki kolor farby wybrać.


Jaki kolor pasuje do mnie?

To pytanie zadaje sobie praktycznie każda kobieta, która podjęła decyzję o farbowaniu. Wydaje się, że Panie o delikatnej urodzie, powinny wybierać farby w odcieniu blond, a te z ciemniejszą oprawą oczu, mogą zdecydować się na ciemniejsze kolory farby. Tak samo, wybieranie koloru zbliżonego do swojego naturalnego odcienia, jest bezpiecznym wyborem. Jednak każda kobieta oczekuje efektu wow i czasem naprawdę warto pójść o krok dalej i spróbować dopasować niebanalny odcień. Tylko jak to zrobić, jeśli efekty farbowania widzimy po fakcie? Na szczęście niektórzy producenci farb do włosów, pomyśleli o tym problemie i stworzyli specjalne narzędzia do dopasowania koloru farby do swoich włosów już przed farbowaniem. Dzięki temu, wybór jest znacznie łatwiejszy i nie ma takiego ryzyka z niewłaściwym doborem farby.


Dopasuj on-line kolor farby do włosów

Wirtualne sprawdzenie koloru włosów to świetny pomysł, a wtedy farbowanie włosów w domu nie musi wiązać się z pomyłkami. Doskonałe narzędzie on-line od Garnier umożliwia sprawdzenie jak wygląda się w określonym kolorze włosów. Zasada działania jest bardzo prosta. Wystarczy wgrać swoje zdjęcie lub zrobić sobie aktualną fotkę w danym momencie i za chwilę system pokazuje nam nowy obraz, gdzie widać wybrany kolor farby na naszej głowie. Obecny kolor włosów jest zestawiony z nowym kolorem i można wygodnie porównać jak wygląda się po zmianach. Dzięki temu prostemu narzędziu, decyzja o kolorze włosów będzie znacznie łatwiejsza. Narzędzie jest dopracowane graficznie i nowy kolor dokładnie pokrywa włosy. Producenci farb wiedzą jakie potrzeby mają nowoczesne kobiety w zakresie koloryzacji włosów i wychodzą naprzeciw ich oczekiwaniom. Garnier to lider rynkowy, jeśli chodzi o farby do włosów, który ma w swojej ofercie mnóstwo kolorów i narzędzie do sprawdzania kolorów. 
3 komentarze:

  1. Nie farbuję włosów w domu, wolę pasemka w sprawdzonym salonie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Fajnie że można sprawdzić jak się w danym kolorze będzie wyglądało. Pamiętam moje pomyłki z doborem koloru sprzed paru lat.

    OdpowiedzUsuń

Thanks for comment!

Dziękuję za każdy komentarz !