21.04.2023

Żywa koloryzacja na wiosnę! Poznaj powody, dlaczego warto zdecydować się na wyraziste kolory na swojej głowie

Wiosna często nie rozpieszcza nas ilością słońca, a przy tym endorfin. Warto więc dodać sobie więcej pozytywnej energii poprzez koloryzację włosów. Vivid Colors, czyli żywe kolory są naprawdę modne, a jednocześnie pozwalają wyróżnić się z tłumu.

<Wpis reklamowy >
 Na jakie żywe kolory na głowie warto postawić, by dodać sobie energii?


Burgundowe włosy prezentują się niezwykle elegancko. Można też pójść o krok dalej i wybrać intensywną czerwień albo odcienie żywego fioletu. Takie kolory dodają energii, a jednocześnie zwracają na siebie uwagę. Pasują zarówno naturalnym brunetkom, jak i szatynkom. Na takie wyraziste barwy mogą zdecydować się także naturalne blondynki. Trzeba pamiętać, że są to kolory spektakularne, ale jednocześnie przyciągające uwagę do twarzy. Zatem należy zadbać, by było na niej jak najmniej niedoskonałości. Żywe kolory świetnie prezentują się w wersji sombre, ale można też postawić na pełną koloryzację. Tutaj musisz być absolutnie pewna, bo wyjście z takiego koloru bywa problematyczne. Na początek można zatem zamiast farby permanentnej wybrać demi-permanentną albo w ogóle postawić na koloryzujący spray do włosów, by sprawdzić jak dany kolor pasuje do twarzy i czy warto postawić na radykalną zmianę. Wśród intensywnych barw można wybrać także rudości, które świetnie współgrają z zielonymi, ale i brązowymi oczami. Decydując się na samodzielną koloryzację, koniecznie trzeba sprawdzić, jaki efekt można uzyskać. Farby do włosów zwykle wyposażone są w zdjęcia poglądowe, na których mniej więcej można zobaczyć odcień jaki powinien powstać w przypadku danego koloru bazowego. Należy również zwrócić uwagę na skład farby, która powinna być wzbogacona o substancje wzmacniające włosy. 
 

Dlaczego intensywne kolory na głowie to dobry pomysł?

 
Decydując się na intensywne kolory można odjąć sobie lat, pod warunkiem, że cera jest zadbana i promienna. Świetnie pasują do nowoczesnych cięć, ale i długich, prostych włosów. Jeżeli masz burzę loków, to wybierając intensywną koloryzację, możesz jeszcze lepiej je podkreślić. Intensywne kolory na głowie wpisują się w koloroterapię. Często brakuje nam pozytywnych bodźców, a nawet słońca, zatem ognisty kolor na głowie może nam to zrekompensować. Intensywne kolory nie muszą być ciepłe, można stawiać też na chłodniejsze odcienie, dopasowując je odpowiednio do typu urody. Radykalna zmiana koloru na głowie, może być bodźcem także do innych zmian, które mogą także przynieść pozytywny efekt. W końcu do odważnych świat należy! 
 

Jak dbać o włosy poddane trwałej, intensywnej koloryzacji?

 
Włosy po intensywnej koloryzacji stają się automatycznie bardziej przesuszone. Stąd potrzebne jest ich gruntowne nawilżenie. Łuska włosa odchyla się od korzenia, co można naprawić stosując odżywki zawierające keratynę. Warto jednak pamiętać, że na laminowanie włosów najlepiej zdecydować się dopiero dwa tygodnie po koloryzacji. Warto sięgnąć po szampon, odżywkę, ale i maskę do włosów farbowanych. Działając kompleksowo można zachować na dłużej intensywność koloru. Farbowane włosy warto też olejować, stosując oleje naturalne dostosowane do porowatości włosów. Warto chronić włosy przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. Ciemniejsze kolory intensywniej przyciągają słońce i mogą blaknąć pod wpływem promieni słonecznych, dlatego warto sięgać po kosmetyki z filtrem UV do włosów. 
 2 komentarze:

Thanks for comment!

Dziękuję za każdy komentarz !