28.08.2022

Oliwka nie tylko dla dzieci / Himalaya Herbals

Witajcie! Czy zdarza wam się podbierać kosmetyki dzieciom? Nic dziwnego, gdyż są delikatne, nie uczulają i często pachną słodko i delikatnie. Ksawery ma już prawie 10 lat i nie jest już maluszkiem. Niemniej z powodu na alergię i suchą skórę wracamy do produktów dla tych najmniejszych. Jednak należę do tego grona ludzi, którzy kupują kosmetyki dedykowane dla dzieci do własnego użytku.

Chyba nikomu nie muszę przedstawiać topowego produktu dla dzieci jakim jest oliwka. Część z nich nie jest jakaś nadzwyczajna, a w swoim składzie ma ciekła parafinę i tym podobne. Jednak muszę podkreślić że takie substancje znajdują się często w aptecznych i profesjonalnych produktach na AZS, służą do pielęgnacji osób chorych na cukrzycę lub skóry dotkniętej odleżynami. 

Obecnie mamy do dyspozycji także oliwki z dodatkami, które nadal oparte są na olejach mineralnych. Są jednak wzbogacone o inne dobroczynne składniki. Mamy też na rynku dostępne naturalne wersje oliwek bez właśnie silikonów, parabenów czy olejów mineralnych. Taką właśnie oliwką jest ta od Himalaya Herbals.
Oliwka dla dzieci Himalaya Herbals w swym składzie zawiera m.in olejek słonecznikowy i sezamowy, oliwę z oliwek, aloes oraz ekstrakty z ajuvedyrskich ziół. Kosmetyk można stosować przed i po kąpieli. Można też dodać kilka kropel do letniej wody. Oliwka nawilża, odżywia, działa kojąco, ale także przeciwzapalnie. Posiada lekko ziołowy zapach.Oliwka chroni skórę przed utratą wody, uelastycznia ją i sprawia, że staje się miękka i miła w dotyku.

Oliwka Himalaya najlepiej sprawdza się nałożona na jeszcze wilgotną skórę. Można jest także używać do demakijażu. Świetnie rozpuszcza nawet wodoodporny makijaż. Można też połączyć ją z emulgatorem i stworzyć świetny olejek myjący idealny do suchej skóry.


 


3 komentarze:

Thanks for comment!

Dziękuję za każdy komentarz !