15.04.2021

Oczy pod odpowiednią ochroną / Krople Ozodrop / Kompresy Ozolid / Preperaty z ozonem

Witajcie! Oczy są zwierciadłem duszy, tak brzmi słynne powiedzenie. Ale czyż nie męczymy ich za bardzo. Zanieczyszczone powietrze, bakterie i wirusy, ekrany telewizorów i monitory tabletów. To tylko część zagrożeń czyhających na nasz wzrok. Warto mieć więc pod ręką niezawodne i bezpieczne produkty, które pomogą zadbać o oczy i ich okolice. Ukoją podrażnienia, pomogą oczyścić we właściwy sposób okolice oczu z różnych wydzielin, nawilżą i ochronią przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi w tym bakteriami.

Dziś opowiem o kropach jak i kompresach, których skład został oparty na ozonie. Zastosowano w nich specjalną formułę o cząsteczki ozonu zamknięte zostały z liposomach. Dzięki temu ozon nie rozpada się i pozostaje stabilny. Do tego korzyścią jest także to, że taki zabieg nie wymaga konserwantów, więc nie wywoła alergii i podrażnień. 

Ozon zastosowany w kroplach Ozodrop i kompresach Ozolid ma szersze zastosowanie. Może śmiało zastąpić antybiotykoterapię lub wspomóc jej działanie zwłaszcza przy infekcjach wirusowych, bakteryjnych czy pasożytniczych oczu. Preparaty te także będą przydatne po operacjach i zabiegach okulistycznych. Ponadto preparaty nawilżają, działają w stanach alergicznych.
 


Ozdodrop okulistyczne krople do oczu mają standardowe opakowanie ułatwiające dozowanie. To krople wielozadaniowe i ułatwiają mi codzienne funkcjonowanie. Często miewam suche podrażnione oczy. Jest to spowodowane alergiami, ale także warunkami w pracy i oczywiście tym wszystkim co fruwa sobie w powietrzu, a tego nie widać. Nasze oczy są bardziej narażone na zanieczyszczenia niż zdajemy sobie z tego sprawę. Gdy odczuwamy dyskomfort lub inne problemy z oczami dopiero zaczynamy reagować. Myślę, że lepiej profilaktycznie dbać o oczy aby uniknąć zaostrzenia problemów.

Zakrapianie oczu z małej buteleczki nie stwarza problemu, chociaż nie jest to moja ulubiona czynność. Krople nie są tłuste, koją podrażnienia i doskonale nawilżają. Nadają się do codziennego stosowania. Używanie kropli likwiduje zmęczenie i ciężkość oczu, rozjaśnia spojrzenie.
Krople Ozodrop noszę zawsze przy sobie. pomagają pozbyć się drobnych zanieczyszczeń, uwierających paproszków, które czasem niepostrzeżenie wpadają w oczy.


Kompresy Ozolid to pojedyncze płatki gazy nasączone specjalnym roztworem. Każdy z nich zamknięty jest osobno dla lepszej higieny. Jednorazowe opakowania są bezpieczne i praktyczne. Zaś całość umieszczono w kartoniku. Opakowanie zawiera 20 saszetek kompresów. 

Kompresy są odpowiednio nawilżone, można je rozłożyć. Oprócz oczyszczenia oczu można także bezpiecznie przemyć nimi całą twarz. 

Kompresy myślę przydadzą się każdemu z nas, nie tylko tym którzy przechodzą infekcje bądź są po zabiegach. Płyn koi skórę i oczyszcza okolice oczu łagodząc podrażnienia. Chłodne płatki lubię położyć sobie na zamkniętych powiekach, gdy odpoczywam. Działa to na mnie relaksująco.
Kompresy Ozolid to idealne uzupełnienie codziennej pielęgnacji oraz higieny oczu.  Używając ich możemy czuć się pewni, że żadne grzyby , bakterie i inne paskudztwa nie będą nam straszne. Bo nie zawsze wszystkie zagrożenia są widoczne. Taką jednorazową saszetkę z kompresem możemy wrzucić do torebki i użyć w razie potrzeby.

Krople jak i kompresy możecie nabyć na stronie wzrok.ok!

 A jak wy dbacie o swój wzrok? Zwłaszcza teraz w dobie pandemii . Wiem, że wielu osobom nie obce są krople. Zachęcam was także do używania kompresów, które w duecie z kroplami przynoszą ulgę, nawilżają, oczyszczają i chronią oczy.

6 komentarzy:

 1. Ochrona oczu jest bardzo ważna :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja noszę soczewki i ostatnio casami mam suche oczy, także właśnie rozglądam się za kroplami:)
  rilseeee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam zwykle suche oczy w okresie grzewczym, albo przy alergii głównie luty-marzec :) Zatem krople warto zapamiętać i wpisać do listy zakupów.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeszcze nie spotkałam się z takimi kompresami - fajny produkt!

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie używam, ale mój partner ma jakieś krople do oczu i korzysta szczególnie, gdy ma nocki :)

  OdpowiedzUsuń

Thanks for comment!

Dziękuję za każdy komentarz !