4.04.2020

Faberlic BOTANICA Olejek łopianowy odbudowa i pielęgnacja

Witajcie kochani! Dziś mam dla Was wpis o włosach. Tym razem coś stymulującego w formie olejku. Włosomaniaczki są zafascynowane wszelkimi rodzaju preparatami w formie olejku czy wcierek. Czy olejek z łopianem i chili marki Faberlic jest kosmetykiem, który warto wypróbować? Jeżeli ciekawi Was to chociaż troszkę, zapraszam do dalszej części wpisu.

Olejek Natural Care Botanica to nie pierwszy kosmetyk z tej linii. Ale jedne z nowszych okazów tej serii. Bazą kosmetyków Botanica są ekstrakty z z ziół i owoców. 

Olejek ma wzmacniać włosy od cebulek po same końce, odżywiać i sprawiać że są zdrowsze. Uelastycznia włosy, wzmacnia je i co za tym idzie hamuje ich wypadanie.
Rozgrzewający olejek do włosów do dla mnie nowość. Owszem nakładałam na skalp olejek, który wcześniej podgrzewałam. Tu natomiast dzięki czerwonemu pieprzowi skóra lekko piecze i rzecz jasna daje to również uczucie ciepła. Co bardzie wrażliwy niech lepiej uważają, aby kosmetyk nie przemieścił się przykładowo w okolice za uszami, może zapiec.
Mała buteleczka jest poręczna. Tym bardziej dzięki zastosowaniu precyzyjnego aplikatora. Olejek jak to wiadomo jest dość rzadki. Aplikuję olejek bezpośrednio na skalp z buteleczki, a potem go wmasowuję w skórę. Jeśli trochę znajdzie się na włosach, nie szkodzi. Najlepiej po aplikacji nałożyć foliowy czepek i ręcznik i pozostawić kosmetyk na włosach chociaż na 10-15 minut. Dzięki temu lepiej wniknie w skórę oraz ma czas zadziałać o wiele skuteczniej.  

Olejek dobrze zmywa się z włosów za pierwszym razem. Nie trzeba kombinować. Myślę, że ilość olejku nakładana jednorazowo na włosy to kwestia indywidualna. U mnie jest to naprawdę mała ilość. Większa powoduje szybsze przetłuszczanie. Za to odpowiednia ilość sprawia, że włosy są mocniejsze, bardziej błyszczące. Wydają się także być grubsze. Nie elektryzują się i lepiej się układają. 
Olejek łopianowy Botanica możecie nabyć na stronie Faberlic Magdalena Rumińska. Moja buteleczka dobija dna. Nie używam jednak olejku przed każdym myciem włosów, tylko co drugie trzecie mycie. Warto upolować promocję i od razu kupić sobie przynajmniej dwa opakowania. To pozwoli na pełną i skuteczną kurację dla wzmocnienia włosów. Potem można stosować olejek raz w tygodniu dla podtrzymania efektu.


2 komentarze:

Thanks for comment!

Dziękuję za każdy komentarz !