10.06.2019

Kuchnia - królestwo kobiety?

Tak się przyjęło, że często nazywamy kuchnię królestwem kobiet. To przecież my spędzamy tam najwięcej czasu. Posiadając mniejsze bądź większe zdolności kulinarne zajmujemy się przygotowywaniem posiłków dla rodziny. To nie jedyne nasze obowiązki. Bywa, że wpadamy do kuchni jak huragan prosto z pracy i staramy się upichcić szybko coś smacznego bo już jesteśmy spóźnione.
 
W kuchni jest także miło wypić kawkę z koleżanką i poplotkować przy świeżo upieczonych muffinkach. Jednak pewnie też zauważyłyście, że jest to jedno z miejsc wymagające najczęstszych zabiegów porządkowych. Nie licząc bieżącego zmywania naczyń w kuchni jest zawsze coś do zrobienia!
Pewnie też zauważyłyście, że zabrudzenia najlepiej usuwać na świeżo. Czy to rozlany soczek, czy zachlapana kuchenka. Wystarczy preparat w sprayu, który jest bardzo wygodny oraz listek ręcznika papierowego. Jedne rozpylają delikatną mgiełkę, inne jak Ajax tworzą aktywnie działającą pianę.
Ważne, aby to czym sprzątamy nie pachniało jakoś zbyt intensywnie oraz było przeznaczone do powierzchni mających kontakt z żywością. Psikacz Barwy bardzo przypadł mi do gustu ze względu na delikatność oraz skuteczność usuwania zabrudzeń, ale również za taki "jedzeniowy" trochę majerankowy zapach. Oczywiście do podług czy blatów skuszę się na bardziej pachnący płyn typu Ajax.  Najlepiej w dużym, ekonomicznym opakowaniu. Na podłodze lądują rożne rzeczy, do tego mój pies lubi nosić swoje jedzonko po całej kuchni i przedpokoju. Jeśli nie zrobię z tym szybko porządku wszystko roznosi się po całym domu. 
U mnie w kuchni i nie tylko zresztą, nie może zabraknąć ręczników papierowych. Tłuste plamy, klejące i wszystko co barwiące idealnie nadaje się do wytarcia jednorazowym ręcznikiem. Nie raz zaplamiłam ulubione ręczniczki kawą, czy barszczem czerwonym, a potem nie mogłam wywabić plam. Tu po sprzątaniu ręcznik idzie do kosza.
Myślę, że dużym ułatwieniem w sprzątaniu są też wszechstronne chusteczki do czyszczenia. Ich prekursorem są zapewne chusteczki do dzieci. W zależności od przeznaczenia nasączone są innymi płynami aktywnymi.  Możemy wybierać spośród wielu rodzajów. Dostępne są m.in chusteczki do czyszczenia mebli i powierzchni drewnianych, do powierzchni kamiennych, do kuchni, do toalet, do podług a nawet do butów i galanterii. Nie wymagają użycia ściereczek czy jednorazowych ręczników.Wszystko co potrzebne do efektywnego i szybkiego sprzątania znajdziecie na stronie Clineo.

Na hasło KUPON2Q otrzymacie 10 % rabatu na swoje zakupy (kupon ważny do 30.06)
Sprzątanie nie jest moją ulubioną czynnością, ale dbam o to aby przebiegało sprawnie i zajmowało jak najmniej czasu. Włączam też w miarę możliwości domowników do pomocy w porządkach.

6 komentarzy:

 1. Jak najbardziej najlepiejna świeżo, czasem nawet kilka min wystarczy żeby było pozamiatane :/

  OdpowiedzUsuń
 2. Przy solidnych produktach od razu przyjemniej się sprząta :)

  OdpowiedzUsuń
 3. kuchnia zdecydowanie jest moim królestwem, lubię gdy po gotowaniu króluje w niej porządek i pachnie smakowitymi potrawami

  OdpowiedzUsuń
 4. Dobre produkty to podstawa sprzątania. Świetny wpis :)

  OdpowiedzUsuń

Thanks for comment!

Dziękuję za każdy komentarz !