16.12.2022

Stylowe żaluzje drewniane / Uniwersalne do każdego wnętrza

Witajcie! Żaluzje wbrew pozorom wcale nie odchodzą do lamusa. Są coraz chętniej wybieranym elementem dekoracji okien. Do wyboru mamy żaluzje aluminiowe, bambusowe, czy drewniane. Montowane są na różne sposoby i mają różne szerokości lamel. Mamy przeogromny wybór konfiguracji. Zastosowanie odpowiedniego rodzaju żaluzji może sprawić, ze mieszkanie zyska nowoczesnego stylu. My dziś skupimy się na żaluzjach drewnianych, które świetnie wprowadzają do wnętrza rustykalny styl i nadają się znakomicie dla wielbicieli klasycznego wystroju! 

 

stylowe żaluzje drewniane, drewniane żaluzje

Moda na żaluzje drewniane

Żaluzje drewniane to genialny patent wpisujący się w trwający i rozwijający się aktualnie trend na wykorzystywanie naturalnych materiałów w wystroju wnętrz. Żaluzje nie są tylko modne, ale również niezwykle funkcjonalne. Dzięki drewnianym żaluzjom można stopniować odpowiednie natężęnie światła oraz optymalną temperaturę. Niewątpliwie wykorzystanie drewna bądź bambusa jest też bardziej ekologicznym podejściem.  

Przed zakupem żaluzji drewnianych musimy znać wymiary okna. Inną istotną kwestią jest też szerokość listków-lameli w żaluzji. Zazwyczaj te żaluzje w węższymi listkami mogą być montowane na ramie. Te posiadające szersze lamele potrzebują solidniejszego oparcia, dlatego też montuje się je raczej na ścianie przy suficie. 

 

Do jakiego pomieszczenia nadają się żaluzje drewniane?

Żaluzje drewniane są bardzo uniwersalne. Z powodzeniem pasować będą do każdego pomieszczenia. W sypialni zapewnią większą prywatność. Jeśli chodzi o salon, to sprawią że oglądanie telewizji będzie komfortowe nawet w bardzo słoneczny dzień.  

Jeśli marzy nam się rustykalny wystrój kuchni czy łazienki, to żaluzje na które się zdecydujemy muszą być z dobrej jakości drewna. Ponadto koniecznie powinny być one dobrze zaimpregnowane. 

 

Żaluzje drewniane, to stylowe żaluzje 

Dzięki naturalnemu wyglądowi, żaluzje drewniane możemy wkomponować praktycznie w każdy styl. Proste i jasne żaluzje będą idealnym dodatkiem do pomieszczeń zainspirowanych stylem skandynawskim. Surowe, bądź bielone drewno rozjaśni dodatkowo pomieszczenie.

Żaluzje drewniane to oczywiście prosty sposób na wprowadzenie do wnętrza stylu retro, który uwielbia drewniane elementy. 

Miłośnicy stylu boho także powinni zdecydować się na drewniane żaluzje.  Najlepiej te o naturalnym kolorze. 

Żaluzje drewniane to trwały wystrój okna na lata z modnym akcentem. Te praktyczne żaluzje możemy zamontować samemu. Dal każdego, kto ceni piękny, uniwersalny  design i praktyczne rozwiązania. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Thanks for comment!

Dziękuję za każdy komentarz !