21.12.2022

W tajemniczym mglistym lesie

Witajcie! Obrazy i fotoobrazy to prosty oraz efektowny sposób na zmianę lub odświeżenie wnętrza. Możemy korzystać z przeogromnej bazy wzorów. Bardzo chętnie wybierany jest las. To ukojenie nerwów i kontakt z naturą w naszym domowym zaciszu. Magiczna przyroda od zawsze fascynowała ludzi. To przecież w lasach kryły się niezwykłe stworzenia i bajkowe stwory. 


Dość długo w trendach dotyczących wystroju wnętrz pojawiały się fototapety z motywem lasu we mgle. Niezwykle tajemniczy, nieco groźny, uśpiony i zadumany. Ten fenomen lasu we mgle niektórych zaskakuje, a innych wcale nie dziwi. Mnie urzekł ten motyw i już od dawna miałam chrapkę na ozdobienie ściany tym właśnie wzorem. Niemniej jednak na razie zdecydowałam się na dwa obrazy, które docelowo znajdą się w naszej przyszłej sypialni. 


 

Las we mgle to stylowa, niebanalna dekoracja, bez względu czy zdecydujemy się na tapetę czy też na obrazy. Fototapeta sprawdzi się na dużej ścianie, która będzie punktem centralnym aranżacji wystroju pomieszczenia.W moim wypadku małe wymiary dość wąskiej sypialni nie oddały by efektu jaki powinno przynieść wybranie tapety z tym motywem. Zwłaszcza, że za łóżkiem planuję spory zagłówek. 

Wybrałam z pozoru dla podobne obrazy, aby stworzyć spójną kompozycję. Las we mgle to stonowane, naturalne kolory, które uspokajają i pasują do jasnych przestrzeni, a także do mroczniejszych stylizacji. Las we mgle to bliskość natury. Tworzy piękne wrażenie głębi, dzięki czemu nie przytłacza. 

Mieszkając w bloku i nie posiadając ogrodu tęskni mi się trochę do tej zieleni. Las na obrazie to taka namiastka natury w domu, ulotnej wolności. Taka oaza spokoju i wyciszenia. Patrząc na las we mgle można sobie wyobrazić tę przestrzeń, prawie poczuć wiatr na policzku czy śpiew ptaków. A wszystko to osnute szarą, śpiącą aurą, która wręcz szepcze że nie mam się nigdzie dziś spieszyć. 

Jak widzicie obrazy są dość spore i stabilne. Razem tworzą spójną, nieco tajemniczą kompozycję. Trudno mi uchwycić na zdjęciach dokładnie ich detale i piękno. Zapewne przyczyniło się do tego niezbyt przyjazne światło. Cały dzień pada i musiałam wspomóc się sztucznym słoneczkiem. Obrazy były solidnie zapakowane. Oczywiście dołączono do nich system montażowy, aby móc je zawiesić na ścianie.  

Nawiązując do motywów naturalnych zobaczcie jakie piękne tapety znajdziecie https://rewallution.pl/tapety-liscie. To także motyw na czasie, który nada nowego wizerunku w waszym domu. Klasycznie zielone lub może nieco bardziej glamur z nutą złota. Jest z z czego wybierać.

W reWALLution znajdziecie piękne obrazy z  mglistym lasem oraz pejzaże górskie oraz wiele innych motywów bliskich naturze. Dzięki wkomponowaniu takiego obrazu nasze wnętrze zyska oryginalny wygląd, a nam z pewnością będzie milej wypoczywać i relaksować się w domowym zaciszu. Odpoczniecie po pracy czy szkole. Wyciszycie się i ukoicie myśli. 

Obraz czy tapeta w motywem lasu pasuje praktycznie do każdego wnętrza. Czy to w salonie czy sypialni mglisty las będzie wyglądał modnie i nowocześnie. Krajobraz wyglądający realnie sprawi, że patrząc na niego zapomnimy o otaczającym świecie.

Jestem ciekawa czy i wam podoba się motyw mglistego lasu, czy wolelibyście naturę obfitującą w więcej soczystej zieleni?

2 komentarze:

Thanks for comment!

Dziękuję za każdy komentarz !