13.12.2022

Drabina / Niezbędna w domu i ogrodzie

Witajcie! Jestem dość niską osobą, często muszę gdzieś podskoczyć by sięgnąć. Korzystałam ze stołka, który okazał się jeszcze dla mnie nie wystarczający. Do tego wieszanie firan, malowanie i inne drobne prace remontowe sprawiły, że skusiłam się na zakup lekkiej, wolnostojącej drabiny. Jest to prosta konstrukcja, łatwa w rozłożeniu i złożeniu, a co najważniejsze stabilna. Mieszkam w bloku i nie wyobrażam sobie funkcjonowania bez drabiny. Tym bardziej osoby będące szczęśliwymi posiadaczami domku i ogrodu. Taka drabina to prawdziwy niezbędnik w takim wypadku! 

 

profesjolane drabiny

Drabina to nie widzimisie, czy moda. To przede wszystkim bezpieczeństwo. Wspinając się na dach, czy nawet skacząc po meblach na własna życzenie narażamy się na urazy. Bo niestety najwięcej wypadków przytrafia się oczywiście w domu. Nie mówiąc już o tym, że czynności, które wykonujemy są bardziej męczące i czasochłonne. Stabilna, wolnostojąca drabina zagwarantuje nam bezpieczeństwo i pomoże szybciej uporać się z zamierzonymi zadaniami. Co istotne drabiny, które są obecnie dostępne wykonane są z lekkiego, ale wytrzymałego aluminium. To sprawia, że są łatwe w przenoszeniu i obsłudze. To pozwoli z nich korzystać nawet drobnej budowy kobiecie, takiej jak ja. 

Najpopularniejszą i najbardziej uniwersalną drabiną jest drabina wolnostojąca. Nie musi być przystawiana do ściany i o nic oparta, dlatego wygodnie postawimy ją tam, gdzie akurat potrzebujemy. Wybrać możemy model dwustronny lub z wejściem po jednej stronie. To lekki, kompaktowy sprzęt, który sprawdzi się w małym mieszkaniu, domu, ale także na wyjeździe, gdy trzeba pomóc babci. 

Do bardziej skomplikowanych prac przyda się drabina przegubowa. Sprawdzi się przy dużej trwających pracach na wysokości. Prace malarskie, tynkarskie lub chociażby wymiana instalacji elektrycznej wymagają o wiele dłuższego przebywania na drabinie. Taką drabinę można bez problemu przekształcić także w model wolnostojący, przystawny jak również zrobić z niego podest roboczy. Ta drabina może być bezpiecznie ustawiana na schodach. 

Wśród profesjonalistów największym uznaniem cieszą się natomiast drabiny wielofunkcyjne z dużą wysokością roboczą i systemem szybkiego rozkładania. Pojedynczy element tego modelu może być wykorzystany jako oddzielna drabina. Ten wariant sprawdzi się także u posiadaczy ogrodów i domków, bo ze względu na gabaryty, trzeba mieć gzie go przechowywać. 

Modele do domowego użytku jak i te bardziej skomplikowane i profesjonalne znajdziecie w sklep.drabiny.info .1 komentarz:

Thanks for comment!

Dziękuję za każdy komentarz !