11.09.2022

Efekowane dynie z materiału / Uszyj je sama

 

Witajcie! Dekoracje jak i inne dodatki zazwyczaj wybieram dużo wcześniej. Dzieje się tak też ze względu na to, że wiele z nich wykonuję sama w domowym zaciszu. Zajmuje to chwilę. Bywa też tak, że zbieram materiały potrzebne mi do dalszej obróbki. Jako, że sezon jesienny tuż tuż nie mogło u mnie zabraknąć dodatków tematycznych. W tym roku rozpoczęłam także  swoją dyniową przygodę.

jak uszyć dynię z materiału
Dynie z materiału będą niezwykle efektowną ozdobą, a ich wykonanie nie zajmie wiele czasu. Do ich wykonania nie potrzeba też jakiś specjalnych narzędzi, a wszystko czego potrzebujecie zapewne znajdziecie u siebie. Nie potrzebujesz wcale maszyny do szycia, ani jakiś specjalnych umiejętności. w jeden wieczór możesz wyczarować niebanalne dynie, które udekorują twój dom!
jak uszyć dynię z materiału

Do wykonania dyń potrzebujemy:

*dowolny materiał - może być to nowa tkanina bawełniana. Pięknie układać się też będzie welur czy plusz. Możecie użyć czegoś błyszczącego. Ale warto skorzystać z tego co mamcie pod ręką. Resztki materiałów, koszule czy swetry, których nie nosicie.

*igła i nici - nici koniecznie jakieś mocniejsze. Nici muszą być zbliżone do materiału z którego szyjemy dynie, zaś kordonek powinien być ciemniejszy, aby kontrastować.

*nożyczki, ew. klej na gorąco

*sznurek, patyczki na ogonki 

*wypełnienie - wystarczy wata, stara poduszka.

jak uszyć dynię z materiału
 
Wykonanie 
 
1. W zależności od tego jak duże dynie chcemy uzyskać, tkniemy materiał na pasy.  Z powstałego prostokąta wycinamy kwadraty. Każdy z nich składamy dwa razy na pół i obcinamy na okrągło wolny brzeg. Po rozłożeniu wyjdzie nam całkiem ładne koło.

2. Fastrygujemy brzeg koła, delikatnie ściągamy. Do środka wkładamy wypełnienie, a następnie maksymalnie ściągamy nitkę i zawiązujemy.

3. Aby nadać dyniom odpowiedni kształt należy także wykonać kolejny krok. Potrzebujemy najlepiej grubszej igły i nici. Wbijamy igłę w środek dyni i przeciągamy ją wierzchem dyni. Znów kierujemy igłę do środka i przeciągamy nić po drugiej stronie. Czynność powtarzamy 8 razy. Przeciągając nić musimy ją nieco naprężyć, aby ładnie uformować części dyni.

4. Ostatnim elementem są ogonki, które umieszczamy na górze. Ciekawie prezentują się patyczki zebrane podczas spaceru i pocięte na małe kawałki. Dobrym rozwiązaniem jest zrolowana juta, albo gruby sznurek. Do mocowania ogonka najlepiej sprawdza się klej na gorąco. 

Można też nieco odwrócić kolejność. Najpierw wykonać łodyżkę. Po wypchaniu dyni wpychamy ogonek w powstałą dziurę, zaciskamy nić mocno i wszystko przeszywamy razem z łodygą. Oczywiście sprawdzi się to w przypadku materiałowego ogonka.

jak uszyć dynię z materiału

jak uszyć dynię z materiału

dynia tutorial

Takie dynie pozwolą wam kreatywnie spędzić czas oraz wykorzystać niepotrzebne materiały. Stare swetry,podkoszulki czy szaliki nie muszą przewalać się w szafie. Można im dać nowe życie. Dynie nie muszą być pomarańczowe, brązowe czy iście jesienne. Wystarczy puścić wodze fantazji i uszyć dynie w paski, z koronki. Małe ozdobią parapet, ale te duże będą pięknie wyglądały na łóżku czy fotelu.6 komentarzy:

Thanks for comment!

Dziękuję za każdy komentarz !