26.07.2021

Mata winylowa zamiast tradycyjnego dywanu

Witajcie! Dywany mają swoich zwolenników i przeciwników. Kiedyś nie mogliśmy sobie wyobrazić pokoju,  a już tym bardziej salonu bez ogromnego dywanu lub chociażby wykładziny. Z czasem dywany zaczęły ulegać zmianom zgodnie z trendami i zajmują już coraz mniej miejsca w naszych domach. Nie pozbyliśmy się ich jednak całkowicie. Wskazane jest wręcz posiadanie kilku niezbędnych i pięknych dywanów w swoim królestwie. Po wyjściu z łóżka przecież wspaniale jest postawić stopy na milusim i puchatym dywanie. Zaś po ożywczym prysznicu lepiej nie mieć kontaktu z zimnymi kafelkami, a wylądować miękko na macie. Puchate dywaniki już znacie, dlatego tematem dzisiejszego wpisu będą dywany , a dokładniej maty winylowe. One właśnie zyskują coraz szersze gro zwolenników. A dlaczego i z jakich względów warto mieć taką matę winylową w kuchni, łazience czy chociażby na tarasie dowiecie się z dalszej części!

 

dywan winylowy do kuchni
 

Mata winylowa to taki dywan dla ceniących wygodę i lubiących otaczać się modnymi akcentami. Z pewnością jest to odpowiedni dywan dla ceniących swój czas, bo po co marnować go na zbędne sprzątanie. Mata winylowa nie wymaga tyle pracy i energii co zwykły dywan. Jest niezwykle łatwa w utrzymaniu w czystości dzięki wodoodporności. Maty winylowe są też niezwykle trwałe. 

Maty winylowe dzięki swoim właściwościom znajdą zastosowanie w wielu miejscach naszego domu. Dzięki dobrej przyczepności mata idealnie nadaje się pod krzesła, czy fotele na taras. Będą one stabilniejsze, zaś samo podłoże przyjemniejsze w dotyku. Tarasy czy balkony mają często kontakt z wodą, tym bardziej zaleca się użycie wodoodpornego dywanu w postaci maty winylowej. Maty winylowe łatwo jest wyczyścić, dlatego trochę popołudniowej kawy niechcący rozlanej na tarasie nie wprowadzi nikogo z zły nastrój.
 

Nie zdziwi was więc, że mata winylowa do kuchni to także doskonałe rozwiązanie. Nawet jeśli początkowo może wydawać się zbędna. Taka mata to idealne rozwiązanie pod stół, zwłaszcza jadalniany. Ochroni on naszą podłogę przed jedzeniem i napojami. Ale również sprawdzi się w części roboczej kuchni, tak pomiędzy zlewem, a kuchenką. Gdzie my kobiety codziennie wydreptujemy kilometry.  Tak, taki dywan winylowy w tym miejscu może uchronić nas przed poślizgnięciem. Co w kuchni jest częstym zjawiskiem. Bowiem nie raz sama coś rozlałam, czy wysypałam. A o wypadek na mokrych kafelkach nie trudno. Poza aspektami praktycznymi użycia maty winylowej w kuchni, jest także kwestia wizualna. Teraz maty winylowe są naprawdę piękne. Możecie wybrać swoją, oryginalną i stylową matę winylową w różnym kształcie czy rozmiarze. Co do wzorów też nie ma na co narzekać. 

Mata winylowa oczywiście będzie niezastąpioną częścią łazienkowego wystroju. Znajdzie zastosowanie również w przedpokoju, czy w pokoju dziecięcym. Tak więc mata winylowa jest niezwykle uniwersalnym dywanem.

dywan winylowy do kuchni
Czy jeszcze zastanawiacie się nad zakupem maty winylowej? Przypomnę tylko, że maty winylowe to trwałe dywany do różnych pomieszczeń o bogatym, modnym wzornictwie i rozmiarach. Maty winylowe są praktyczne, wodoodporne, a nawet wygłuszają hałasy. Nie straszna im wilgoć i brud. Jeśli nie macie czasu i tak jak ja nie przepadacie za sprzątaniem, mata winylowa to idealny dywan dla was.
2 komentarze:

Thanks for comment!

Dziękuję za każdy komentarz !