25.08.2018

Kamizelka odblaskowa dla dziecka - pomyśl o niej przed rozpoczęciem roku szkolnego!


Witajcie


Dziecko postrzega świat nieco inaczej niż my dorośli. Często zapominamy jak to było kiedyś z punktu widzenia naszych pociech. Z pewnością dzieci mają więcej energii, jest ich wszędzie pełno. Chcą szybko i w tej chwili zrobić to co im w danym momencie przyjdzie do głowy. Są mniej uważne, a może po prostu zbyt zajęte swoimi niecierpiącymi zwłoki sprawami. Zamyślone lub totalnie pochłonięte zabawą nie zwracają uwagi na otoczenie i tym samym na ewentualne niebezpieczeństwo. Dziecko cóż jest tylko dzieckiem i to pewne, że będzie próbowało nieraz przekraczać różne granice. I dobrze jest, jeśli nic się nie stanie. A co jeśli akurat będzie miało mniej szczęścia? Są jednak rzeczy na które mamy wpływ. Możemy sprawić, żeby nasze dzieci były bardziej widoczne w drodze do szkoły czy przedszkola i podczas jazdy rowerem, czy zwykłego spaceru. Dzisiejszy wpis jak tytuł wskazuje będzie dotyczył kamizelek odblaskowych dla dzieci
Kamizelki odblaskowe dla dzieci wcale nie są brzydkie. Wcześniej kojarzono takie kamizelki ze względu na kolor głównie z robotnikami. No tak, te stereotypy. Za czasów, gdy ja chodziłam do szkoły podstawowej nikt nawet nie pomyślał, żeby któreś z dzieci było wyposażone w kamizelkę czy chociażby element odblaskowy. To trochę inna epoka. Ale i mniej samochodów i ludzie jacyś uważniejsi byli. Promowanie kamizelek odblaskowych dla uczniów i przedszkolaków rozpoczęło się dobre kilka lat później. Wtedy zaczęto przeprowadzać akcje w placówkach szkolnych i tłumaczono o konieczności noszenia kamizelki odblaskowej oraz skutków jej ewentualnego braku. Dzięki większej świadomości i specjalnemu podejściu do potrzeb dzieci, dostępne są teraz kamizelki odblaskowe dla dziewczynek, dla chłopców i również uniwersalne. 
Kamizelki są zapinane, wkładane przez głowę i w postaci szelek. Co istotne występują w różnych rozmiarach więc bez problemu dostaniecie kamizelkę odblaskową dla przedszkolaka, ucznia czy osoby dorosłej.

Zastanawiacie się pewnie jaka jest cena kamizelki odblaskowej? Jeśli chodzi o wersję dla dziecka to koszt oscyluje w granicach 5-8 zł, czasem nieco więcej.  To niewielki koszt. Możecie zamówić je przez internet w Kamdo

Jak głosi przysłowie, lepiej dmuchać na zimne. Rok szkolny za pasem. A nie zawsze możemy mieć dzieci na oku, zwłaszcza już te starsze. Warto od małego wyrabiać dobre nawyki i jednak dbać o to by dziecko nosiło kamizelkę odblaskową. Pokażcie, że są i takie z księżniczkami czy z autami. Jeśli traficie na małego uparciucha, są także inne opcje typu odblaskowy worek, zawieszka czy też maskotka. Wybór jest ogromny, a jak wspominałam wcześniej koszt kamizelki odblaskowej niewielki. Po co ryzykować nieprzyjemnym zdarzeniem i cierpieniem dziecka, gdy można w prosty sposób częściowo się przed tym zabezpieczyć. 

Sama jeżdżę regularnie rowerem, m.in do pracy i wiem jak istotne jest bycie widocznym przez otoczenie. Mimo iż w większości korzystam ze ścieżek rowerowych różne sytuacje mnie spotkały. Dlatego więc czy to kamizelka odblaskowa, czy też szelki odblaskowe lub inny element widoczny z daleka jest jak najbardziej wskazany i może uratować dziecku życie!

 

11 komentarzy:

 1. Taka kamizelka może uratować człowiekowi życie, ale nie zawsze dzieci chcą w takim czymś chodzić. Pozdrawiam!
  wy-stardoll.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzieci jeszcze nie mam ale sama staram się mieć przy sobie odblaski :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Przydatne są takie kamizelki :D
  rilseee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. kamizelki odblaskowe mogą uratować życie, piesi szczególnie jesienią i zimą są mało widoczni na drodze

  OdpowiedzUsuń
 5. Z postaciami z bajek jeszcze nie widziałam :D. Teraz ogólnie dużo osób chodzi z odblaskami, to dobrze, bo nigdy nie wiadomo kiedy mogą nas uratować.

  OdpowiedzUsuń
 6. Taka kamizelka powinna byc podstawą wyposażenia dziecka :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Myślę, że jakiekolwiek odblaskowe rzeczy powinny być podstawą dla rodzica dziecka.

  http://xjustdaria.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. Mnie się udało ostatnio kupić dla juniora całą odblaskową kurtkę. Był widoczny zawsze i wszędzie.

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo dobrze, że ten temat poruszyłaś. Tak zginął mój zięć od starszej córki 6 lat temu. Było ciemno, przechodził na drugą stronę ruchliwej drogi na wsi. Został potrącony kilka metrów od domu podwójnie. Najpierw jeden, po nim drugi go dobił :(

  OdpowiedzUsuń

Thanks for comment!

Dziękuję za każdy komentarz !