11.06.2024

Nie daj się letniemu słońcu. Krem UV z peptydami

Przebywanie na świeżym powietrzu wiosną i latem generalnie uważane jest za zdrowe i korzystne dla człowieka. Słońce daje piękną, złocistą opaleniznę oraz umożliwia skórze wytwarzanie witaminy D. Na tym jednak słoneczne plusy się kończą. Jak wobec tego bezpiecznie korzystać z wakacyjnej pogody?

 
Wpis sponsorowany 


 

Dlaczego ekspozycja na słońce jest groźna dla skóry?


Promieniowanie słoneczne generalnie działa szkodliwie na skórę. Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nigdy nie doznał poparzenia po zbyt długim plażowaniu. Oprócz tego słońce funduje szybsze starzenie, plamy i przebarwienia, utratę jędrności i nawilżenia, udary, zapalenie oczu… Co ciekawe, promieniowanie UVB ma także zdolność do immunosupresji, czyli osłabia układ immunologiczny, zwiększając tym samym podatność na infekcje.

Korzystanie z kąpieli słonecznych bez odpowiedniej ochrony ma zarówno krótkofalowe, jak i długofalowe konsekwencje, np. uszkodzenia w kodzie genetycznym, co może wywołać groźne zmiany nowotworowe (czerniak długo nie daje objawów, jednocześnie dając liczne przerzuty).

Kto powinien być szczególnie ostrożny podczas kąpieli słonecznych?


Zasady bezpiecznego opalania obowiązują każdego człowieka, jednak szczególnie uważać powinny:

*dzieci – skóra maluszka jest delikatniejsza i wrażliwsza niż u osoby dorosłej, zawiera także mniej pigmentu

*osoby o mlecznej karnacji, z dużą ilością piegów i pieprzyków, o naturalnym kolorze włosów blond lub rudym – ich skóra praktycznie się nie opala, za to prawie zawsze ulega oparzeniom

*pacjenci po przeszczepach narządów

*osoby po zabiegach medycyny estetycznej

*pacjenci przyjmujący leki światłouczulające


Po co nam kremy z filtrami UV?


Kremy przeciwsłoneczne niosą naprawdę wiele korzyści dla cery:

*chronią ją przed starzeniem

*zabezpieczają przed nasileniem zmian trądzikowych i zaskórników (zapobiegają zatykaniu się gruczołów łojowych)

*wspierają barierę hydrolipidową, nie dopuszczają do przesuszenia skóry

*zapobiegają powstawaniu przebarwień


W jaki sposób stosować filtry przeciwsłoneczne?


Jeśli chodzi o poziom ochrony, to powinien być on dopasowany do fototypu, ale jednocześnie dość wysoki. Dla większości mieszkańców Polski o słowiańskim typie urody odpowiedni będzie SPF 30 na ciało oraz SPF 50 na twarz.

Należy zaaplikować krem z filtrem minimum pół godziny przed wyjściem z domu, ponieważ składniki aktywne preparatu muszą się dobrze wchłonąć. Jeśli posiadamy cerę suchą, nakładamy filtr na krem na dzień. W przypadku cer tłustych czy mieszanych stosujemy krem z filtrem zamiast codziennego kosmetyku.

Często popełnianym błędem jest używanie zbyt małej ilości preparatu. A tymczasem, aby filtr był skuteczny, należy aplikować na twarz i szyję ilość, odpowiadającą wielkości palca.

Ważne, by powtarzać tę czynność dwa-trzy razy w ciągu dnia, ponieważ woda, pot, tarcie mechaniczne zmniejszają poziom ochrony przed promieniowaniem.


Wybór idealnego filtra UV


W kremie z filtrem ważnych jest kilka czynników: musi on skutecznie chronić, nie podrażniać, komfortowo się nosić, nie wysuszać cery, nie zapychać porów. Oczywiście te odczucia są subiektywne, ale naszym zdaniem warto wziąć pod uwagę Dermaheal Sun Screen SPF 50. To bardzo przyjemny w użyciu filtr UVA/UVB, który nie klei się i nie lepi.

Szukasz skutecznego i intensywnie pielęgnującego kremu z filtrem? Wypróbuj Dermaheal Sun Screen: https://proage.pl/product-pol-47-Dermaheal-Sun-Screen-SPF-50-PA-50g.html
 

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Thanks for comment!

Dziękuję za każdy komentarz !