10.10.2023

CERA Plus Solution , Krem ochronny SPF 50 + lekki

Witajcie! Żeby nie było iż jestem gołosłowna, to pokazuję kolejny i już zużyty krem z SPF 50. Jeszcze jeden ma się ku końcowi i mam jeszcze zupełną świeżynkę, której nie zdążyłam obfotografować. Teraz znalazłam chwilę dla was po odświeżeniu koloru włosów tonerem Syoss w kolorze Copper, czytaj miedź i wykąpaniu psa. W sumie już nie jest na mnie obrażona. Przeszło jej, gdy wysuszyłam ją suszarką i przesypia traumę:).

Markę Cera + znajdziecie w aptekach stacjonarnych i internetowych. To nasze polskie dermokosmetyki w przystępnych cenach i o dobrym działaniu. Kremów z SPF jest dość sporo. W mojej aptece akurat pod nosem, czyli przy pracy były dostępne trzy wersje, więc skusiłam się po opisie na najlżejszy z nich.

 
CERA Plus Solution , Krem ochronny SPF 50 + lekki 

Jak widać krem znajduje się w uroczej, słonecznej tubce na klik. Ma identyczną szatę graficzną jak kartonik. Każdy z kremów z SPF Cera + jest dość łatwy do zidentyfikowania jeśli już raz zetknięcie się z którymś z produktów.


Krem ma biały kolor, ledwo wyczuwalny, delikatny zapach. Konsystencja jest dość gęsta, ale dobrze współpracująca. Produkt dobrze się rozprowadza. Nie wchłania się natomiast szybko, jak większość kremów z wysokim SPF. Nie bieli skóry, ale daje wrażenie mokrego efektu. co utrzymuje się dość długo, nie przeszkadzając specjalnie w nakładaniu makijażu. Daje komfort suchej skórze, nie spina ani też nie tworzy nieprzyjemnej maski. Chociaż jak już wspominałam taki jakby mokry film. Dodam też, że nie szczypie w oczy. To dla mnie istotne, bo zazwyczaj kremuję całą buźkę i może mi się dostać co nie co w patrzałki. Tu nie ma mowy o podrażnieniu.

 
No więc przechodząc do meritum. Mam dwa podejścia do tego kremu  i także w zależności od tego jak będziecie go używać można go uznać za dobry lub bardzo dobry. Otóż jak zapewne nie tylko mi podejście do pielęgnacji w tym też do SPF zmieniło się na przestrzeni lat. Gdybym używała kremów z filtrem tylko latem, jak niestety czyniłam to wcześniej , krem Cera + uznałabym jako jeden z lepszych. Kiedyś miałam problem ze znalezieniem kremu, który mnie nie podrażnia i nie powoduje łzawienia. No i do tego oczywiście jeśli chodzi o produkt do twarzy nie powinien bielić. Ten kosmetyk sprawdza się według tych dość okrojonych wytycznych. Ponadto spełnia się jako produkt pielęgnacyjny.

Teraz gdy już świadomie używam kremów z SPF przez cały rok bo wiem, że tak trzeba. A już tum bardziej kiedy sięgam po witaminę C rano, a wieczorem po kwasy czy obecnie retinol nie ma mowy o nie nałożeniu odpowiedniego SPF rano. No więc teraz taki krem musi się lubić z moimi kosmetykami do makijażu. Akurat krem ochronny Cera + Solution i BB jakoś nie specjalnie się polubiły. Za dużo pielęgnacji w jednym. Może też pora nie była najlepsza. Jak wiecie nawet teraz jest ciepło i poczatek października także był jakoś bardziej letni niż jesienny. W te mega ciepłe dni duet krem ochronny Cera + oraz podkład wymagał dodatkowej warstwy pudru, aby utrzymać makijaż w ryzach. Nie mniej dało się go okiełznać.


Lekki krem ochronny Cera Plus Solution SPF 50 jest dobrym, budżetowym produktem do którego powrócę zimą, bądź wybiorę inny wariant tej marki. Moja skóra polubiła się z tym kosmetykiem mimo mokrego efektu. A dzięki niwelowaniu podrażnień ma ode mnie dodatkowy plus. 1 komentarz:

Thanks for comment!

Dziękuję za każdy komentarz !