20.01.2023

Masażer Faraon

Witajcie! Zdrowie jest bardzo istotne dla każdego z nas i często w pośpiechu dnia codziennego bagatelizujemy różne dolegliwości, które mogą prowadzić do poważnych schorzeń. Warto trochę przystopować i poobserwować siebie. Poświecić sobie czas dla własnego dobra! 

Dziś zaprezentuję wam taki mały, nieco dziwnie wyglądający gadżet, a mianowicie masażer Faraon ze sklepu Zdrowolandia. Jest to jeden z prezentów, jakie otrzymałyśmy na ostatnim spotkaniu influencerek w Sopocie. To małe urządzenie to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Sama odczuwam dyskomfort po pracy fizycznej oraz mam problemy z kręgosłupem, więc wszelkie wspomagacze są u mnie mile widziane!

 

Kształt masażera Faraon nie jest przypadkowy. Jej podstawa inspirowana jest ideą piramidy i ma posiadać takie właściwości. Masażer został wykonany z trwałego i bezpiecznego polimeru. Masażer w dużym stopniu przypomina molekułę gazu metanu. Na powierzchniach masujących umieszczone zostały różnego kształtu wypustki, nawiązując do kształtu piramidy, ale także poprawiając funkcjonalność masażera. 

W opisie masażera Faraon jest wzmianka, że ma wpływać na stan energetyczny człowieka. Brzmi to trochę jak bajka, ale uwierzcie że po dobrym masażu niewątpliwie ma się lepszy nastrój, nie tylko ze względu na ulgę w dolegliwościach. Taka forma relaksu wpływa pozytywnie na cały organizm.

Masażer Faraon może z początku wydawać się dość nietypowy, bo i taki właśnie jest. Możecie o nim poczytać, no i wtedy próbować w jaki sposób będzie pomagał wam najskuteczniej. Masażer jest z pewnością poręczny, a ze względu na unikalny kształt można nim wykonywać wiele rodzajów masaży. Z jego pomocą można masować całe ciało, wybrane partie lub wykonać masaż punktowy. 

Za pomocą siły nacisku możemy stopniować intensywność masażu. Zależy to także od tego, które kule z wypustkami wybierzemy. Najłagodniej działać będą te zaokrąglone, zaś intensywne działanie otrzymamy za pomocą stożkowych zakończeń. Nie bez znaczenia ma też czas masażu. Krótki cykl pobudzi nas, zaś ten długi zrelaksuje, rozluźni mięśnie i uspokoi. 

Jeśli interesujecie się troszkę medycyną alternatywną, to masażer Faraon świetnie sprawdza się w masażu punktowym i tym samym w tak zwanej refleksoterapii. Oczywiście trzeba najpierw zgłębić wiedzę co i jak masować dla uzyskania pożądanego efektu. 

Faraon nadaje się także do masażu o działaniu antycellulitowym. Można go stosować w domowym zaciszu, ale sięgają po niego także specjaliści w swoich gabinetach. 

Oczywiście nie masujemy uszkodzonej, czy zmienionej chorobowo skóry. Sprawdzamy też czy masażer się nie uszkodził, wtedy delikatnie szlifujemy jego powierzchnię.
Czasem zastanawia mnie, dlaczego tak mało osób korzysta z różnych przydasi, które mogą pomóc przezwycieżyć różne dolegliwości. Może nie usuną ich trwale, ale zawsze nieco pomogą w codziennym funkcjonowaniu. Warto dla samego siebie pomasować to i owo. Chyba, że mamcie w domu chętnego pomocnika!

3 komentarze:

  1. Bardzo ciekawy ten masażer, ja niestety mam inne wydatki. Poza tym jak się nachodzę po chacie sprzątając, to zapominam o wszystkim. Koty wymasują jak będzie trzeba :D

    OdpowiedzUsuń

Thanks for comment!

Dziękuję za każdy komentarz !