31.05.2017

Musujące i orzeźwiające / coś na alergię i na odporność / wapń w diecie / Biotter


Witajcie

Suplementy diety z wapniemCoś mnie swędzi, oczy łzawią, a tu znów wyskoczyło uczulenie. Wapń i preparaty, które mają go z w składzie są u mnie często na gościnnych występach:). Suplementy, które dziś Wam przedstawię to Calcium z Vit. C oraz AllergiCal. Ze względu na to, że zaniedbuję picie wody, wybrałam formę suplementacji w postaci dużych, rozpuszczalnych tabletek musujących.

Nieco bardziej pomarańczowe wpadające w żółć tabletki to to Allergical. Zawierają wapń, kwercynę i cynk. Dzienna dawka to dwa musujące krążki, które po rozpuszczeniu w wodzie należy wypić. Łososiowe pastylki zaś to Calcium z Vit. C . Ten preparat wystarczy już zażywać raz dziennie.


Pastylki łatwo się rozpuszczają, musując przy tym radośnie, jakby tańcząc w wodzie. Barwią delikatnie i woda staje się żółtawa lub lekko pomarańczowa. Smak w obu przypadkach jest podobny. Producent określił go jako pomarańczowy i w sumie można się z tym zgodzić. Wszakże nie jest to ta świeża, soczysta pomarańcza w którą da się wgryźć. Jednak sam jest przyjemny, orzeźwiający i nie za bardzo słodki.


Stosowałam oba preparaty zamiennie. Zamówiłam je oczywiście ze względu na zawartość wapnia, czyli chodziło mi głownie o działanie antyalergiczne. Inne odczulacze stosuję, gdy mam zaostrzenie uczulenia. Tak staram się sięgać po suplementy delikatniejsze, oparte na kilku składnikach. Takie są właśnie suplementy Biotter, czyli Allergical oraz Calcium z Vit. C. Nie powodują skutków ubocznych w postaci senności czy znużenia. Za to dość skutecznie niwelują moje uporczywe swędziawki, napady kichania. Większość dolegliwości w okolicach oczu również uległy złagodzeniu.

O suplementach Biotter możecie poczytać na stronie Diagnosis , gdzie znajdziecie także ciśnieniomierze, inhalatory oraz kosmetyki.
Dostępność admed24.pl


Macie problemy z alergią, czy raczej jesteście tymi szczęśliwcami których to nie dotyczy? U mnie łączy się ona z bardzo suchą, łuszczącą skórą ciała, więc jest niestety dość mocno dokuczliwa. 


10 komentarzy:

 1. Nie mam żadnych alergii, ale nawet jakbym miała to muszę wybierać zwykłe tabletki, bo nie mogę musujących.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja na szczęście nie mam peoblemu z alegrią, ale obeccnie jstem chora :/
  rilseee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Niestety problem alergii mnie dotyczy, zażywam witaminkę C tylko Swansona i rzeczywiście odkąd ją biorę alergia jest jakby mniejsza :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czemu nie?
  Warto mieć coś takiego pod ręką.
  Zwłaszcza, gdy alergie meczą.
  Pozdrawiam serdecznie! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. biorę czasami, rozpuszczam te tabletki na alergię

  OdpowiedzUsuń
 6. Używam takich musujących tabletek, jednak jedyne co mnie od nich odrzuca to smak...
  Na alergię tak jak Ty, czasem magnez bo ma więcej magnezu niż te suplementy apteczne. Szukam produktów bez smaku cytryny i bez jej dodatków w składzie, co jest ciężkim zadaniem.

  OdpowiedzUsuń
 7. Niestety ale miewam problemy z alergią :/

  OdpowiedzUsuń
 8. Allergical jest skuteczny na umiarkowaną alergię. Ostatnio często po niego sięgam. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja niestety w takim okresie wiosenno-letnim bardzo często mam alergie choć bardziej na pyłki!

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja to teraz nie mogę stosować prawie niczego :P

  OdpowiedzUsuń

Thanks for comment!

Dziękuję za każdy komentarz !