3.03.2017

Nie podnoś mi ciśnienia !


Witajcie

Diagnostic PRO Afib - Dlaczego warto mieć go w domu?

Zamiast dostać w spadku po babci jakieś złoto,diamenty czy inne skarby - dostałam kamienie. Tak, jeszcze będąc w szkole średniej okazało się że mam kamienie na woreczku żółciowym. Było - minęło. Dawno usunięte i mam spokój.  Jestem też jak to ładnie niektórzy mówią nieco obciążona genetycznie pod względem skłonności do chorób układu sercowo - naczyniowego. W sumie nie zwracałam na to większej uwagi. Mama bierze leki już długo. Ciocie i wujkowie również. Jeden nawet miał bajpasy, zaś inny wrodzoną wadę serca. Najstarszy brat mamy przeszedł zawał. Na ogół mam niskie ciśnienie i jakoś specjalnie mi to nie przeszkadzało. Oprócz tych strasznie sennych dni, zwłaszcza przy zmianach pogody. Jednak, gdy nasiliły się u mnie mocne, wręcz migrenowe bóle głowy stwierdziłam że coś jest nie tak. Było mi nie dobrze, czasem gorąco, najchętniej zapadłabym się pod ziemię by mieć ciszę i spokój. Było mi słabo i wszystkie bodźce mnie drażniły. I dzięki teściowej odkryłam, że to przez ZA WYSOKIE CIŚNIENIE !Nadciśnienie nie boli i wbrew pozorom nie dotyczy tylko osób starszych. Aż 7 % chorych to osoby między 18 a 39 rokiem życia. Początkowo objawy nie są mocno dokuczliwe, jednak z czasem przybierają na sile zwłaszcza nie leczone lub leczone w nie odpowiedni sposób. Oprócz leków , ważna jest również dieta a także umiarkowany wysiłek fizyczny. Ważną kwestią jest to,żer jeśli już bierzemy leki to nie można ich odstawiać gdy poczujemy się lepiej. Spowoduje to skoki ciśnienia, co będzie dla naszego organizmu jeszcze bardziej szkodliwe. I jeśli leczymy się farmakologicznie, to już do końca życia. Ja wspomagam się odpowiednią suplementacją. Wystarczyło trochę poczytać i odkryłam,że wielu sprzymierzeńców w walce z nadciśnieniem i chorobami serca mam w domu i nawet biorę. Teraz tylko robię to systematycznie .

Nie należy bagatelizować tej choroby, gdyż może się to przyczynić do zawału serca czy udaru. Tak więc na razie koniec straszenia :). Ale Was delikatnie upomnę, że warto się badać!

Dotychczas mierzyłam ciśnienie w przychodni bądź też u znajomej. O wiele jest mi łatwiej , kiedy mam w końcu u siebie w domu wygodny i prosty w obsłudze ciśnieniomierz. Teraz robię pomiary regularnie oraz dodatkowo, gdy źle się czuję. Wtedy wiem, czy złe samopoczucie jest spowodowane skokiem ciśnienia, czy nie.
Ciśnieniomierz DIAGNOSTIC Pro Afib jest wygodny i prosty w obsłudze. Co ułatwia codzienne pomiary. Czytelny, duży wyświetlacz oraz mocna konstrukcja sprawia, że taki sprzęt jest inwestycją na lata. Zapakowany w elegancką, czarną kosmetyczkę sprawia, że przechowywanie jest proste i nic się nie zapodzieje czy nie zakurzy. To też dobra opcja, gdy wybieramy się w podróż. Małą torebeczkę można wygodnie i bezpiecznie spakować z resztą rzeczy. 


Mankiet pasuje i na małą rączkę i na umięśnione ramię. Założenie to raczej żadna filozofia, a jeśli ktoś miałby problem to można zerknąć na obrazi. Jeśli coś będzie nie tak, to na wyświetlaczu pojawi się że mankiet jest założony niepoprawnie. Potem naciskam start i w około pół minuty pomiar wykonany.  Ciśnienie można mierzyć pojedynczo lub włączyć opcję podwójnego pomiaru. 

To sprytne urządzenie posiada możliwość ustawienia godziny. Zapamiętuje także do 120 wyników pomiarów ciśnienia dla dwóch użytkowników. Więc nie potrzebuję zapisywać w notesie takich informacji. 

Po lewej stronie  wyświetlacza naniesiono kolorowe kreski. Gdy już pomiar zostanie pozytywnie zakończony , obok wyniku pojawi się mały prostokącik. W zależności od tego czy mamy dobre, umiarkowane czy wysokie ciśnienie , prostokąt będzie na wysokości zielonego , żółtego bądź czerwonego znacznika.

Aby ciśnieniomierz działał wystarczą cztery baterie alkaliczne lub też dołączony zasilacz. Ciśnieniomierz Diagnostic proafib  to dobra inwestycja w nasze zdrowie i będzie długo służył całej rodzinie.Diagnostic ciśnieniomierzePamiętajcie, że w Daignosis znajdziecie także profesjonalne termometry  oraz wysokiej jakości inhalatory  .
 

Bez względu na płeć i wiek, zawsze warto dbać o swoje zdrowie i nawet bez symptomów chorobowych robić sobie przesiewowe badania. Czasem to tylko chwila, która ma wpływ na resztę życia .


14 komentarzy:

 1. Za wysokie ciśnienie potrafi nieźle namieszać w organizmie. Wiem, bo u mnie w rodzinie niektórzy mają z nim problem. Ja póki co mam w normie.
  Pozdrawiam cieplutko! Udanego weekendu życzę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawy sprzęt :)

  rilseee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Z ciśnieniem nie ma żartów. Ja mam bardzo niskie, ale z wiekiem zaczyna mi podskakiwać. Ja mam ciśnieniomierz i uważam ze każdy powinien mieć w domu to urządzenie, bez względu na wiek

  OdpowiedzUsuń
 4. w 100% przydatny ! <3
  Pozdrawiam cieplutko.
  stay-possitive.blogspot.com
  Zapraszam również na snapa prowadzonego przez różne osoby z bloga,yt czy ig
  bestgirlsteam7

  OdpowiedzUsuń
 5. Taki sprzęt powinien znaleźć się w każdym domu :)

  OdpowiedzUsuń
 6. u mnie w domu zawsze był ciśnieniomierz, mam inny model ale tej samej marki

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciśnieniomierz to potrzebna rzecz. Mi kojarzy się głównie z tesciową która mierzy ciśnienie z 10 razy dziennie . Nie. Nie przesadzam 😂😂

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja mam skaczące ciśnienie, więc taki ciśnieniomierz przydałby mi się

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetny artykuł, prześlę go kolegom.

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja swój ciśnieniomierz kupiłam w aptece online i sprawdza się świetnie. Co jakiś czas kontroluję swoje ciśnienie, aby na wczesnym etapie wykryć nieprawidłowości.

  OdpowiedzUsuń

Thanks for comment!

Dziękuję za każdy komentarz !