28.04.2016

Nauka poprzez zabawę / Moja Pierwsza Encykolpedia ZIEMIA , Disney Uczy / Gluck.pl

Witajcie


Disney Uczy, Moja Pierwsza Encyklopedia Ziemia
Egmont / Gluck.pl


W erze wszechobecnego internetu, stek kanałów w tv, gier komputerowych i innych atrakcji , część z nas zapomina jaką frajdę i przyjemność daje czytanie książek. Dlatego warto zainteresować i zaszczepić miłość do książek już od małego. Jest to nie tylko wspaniała zabawa, ale także niejednokrotnie sposób aby przy okazji dowiedzieć się wielu wartościowych rzeczy. 


Dane techniczne :

Tytuł Moja pierwsza encyklopedia Ziemia
Seria Disney Uczy
Wydawnictwo Egmont

127 stron
Oprawa twarda
Dostępność http://www.gluck.pl/
 Encyklopedia podzielona jest na 4 rozdziały:
1 Lasy
2 Obszary trawiaste
3 Pustynie
4 Zbiorniki wodne


Świat natury poznajemy z bohaterami Stumilowego Lasu : Kubusiem Puchatkiem, Maleństwem i Tygryskiem i mądrą Sową. Każdy ma nieco inne zadanie i dzięki odmiennemu podejściu, książka jest niezwykle ciekawa.

Zanim przeszliśmy do czytania, Ksawcio sam z chęcią sięgnął po Encyklopedię i oglądał zdjęcia. Nazywał zwierzątka, które już  poznał i sprawiło mu to wiele radości.  Piękne, naturalne ilustracje z pewnością umilają lekturę. Oprócz zdjęć zwierząt, roślin , lasów itd w książce są także nasi leśni , bajkowi przyjaciele którzy towarzyszą nam przez cały czas. Z Encyklopedii można się dowiedzieć wielu rzeczy, które nam dorosłym wydają się być banalne. Jednak dla młodego, rządnego wiedzy człowieka , stanowią nie raz nie lada zagadkę. Poznamy tu odpowiedź na pytanie czym są lasy, jakie są ich rodzaje i dlaczego niektóre drzewa gubią zimą liście, a inne nie. Poznamy też przesympatyczne pieski preriowe . Przeczytamy także o mięsożernych roślinach  oraz zmianie ubarwienia niektórych zwierząt w zależności od pór roku. Reszty zdradzać Wam nie będę!Na FP Gluck trwa konkurs na który serdecznie zapraszam 
Link do konkursu klik tuZ pewnością książka sprawi też frajdę większym dzieciom, które potrafią już czytać. Literki są spore, tekst podzielony tematycznie, więc można go czytać partiami. Poza tym Encyklopedia napisana jest w prosty, przystępny sposób. Zawiera mnóstwo ciekawostek i zachęci nie jednego malca do zadawania pytań.

Nie jest to książka na jeden wieczór . Czasem martwi nas, że raz kupiony egzemplarz po jednej lekturze będzie się kurzył na półce. W tym przypadku obawy są zupełnie nie uzasadnione. Jest to lektura na tyle ciekawa, żeby często do niej wracać. W naszym przypadku minął już ten pierwszy zachwyt i pokazywanie oraz zabieranie "zdobyczy" gdzie tylko i komu się da. Ale jednak na wieczór musi być przeczytanych i obmacanych przez młodego chociaż kilka storn. Inne plusy ze wspólnego czytania? Oczywiście, to ten czas tylko dla nas. 

12 komentarzy:

 1. Ciekawe książki :) Fajna edukacja poprzez zabawę.
  Mój blog ♥ Serdecznie zapraszam !

  OdpowiedzUsuń
 2. Takie książki są rewelacyjne! Uczą i zapewniają rozrywkę :) Uroczy synuś.
  http://kamila-mackowiak.blogspot.com/2016/04/pokolenie-internetu.html

  OdpowiedzUsuń
 3. Wspaniała sprawa. Pamiętam,że na swoją komunię dostałam Leksykon zwierząt, to była moja ulubiona książka w dzieciństwie - mogłam przeglądać ją godzinami.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ciekawa ta encyklopedia.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie tylko dzieci ale nawet ja stara baba uczę się angielskiego biznesowego przez różne gry i zabawy internetowe i nie powiem, nie wiem kiedy a wchodzi w głowę :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nauka poprzez zabawe to najlepszy sposób na zdobycie wiedzy :D

  rilseee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Junior jest jeszcze za mały na tego rodzaju książki, ale już nie mogę się doczekać, kiedy będziemy razem odkrywać świat w ten sposób.

  OdpowiedzUsuń
 8. miłośc do ksiązek już warto od samego początku zaszczepić , bo , tak jak napsałaaś, żyjemy w erze internetu. Zawsze lubiłam takie ksiązki edukacyjne.
  Sandicious

  OdpowiedzUsuń
 9. Sama bardzo dużo czytam swojej córce :)

  OdpowiedzUsuń

Thanks for comment!

Dziękuję za każdy komentarz !