29.05.2022

Masaż dla ciała i zmysłów / Podaruj sobie odrobinę przyjemności

Witajcie! Dziś chciałabym wam przybliżyć kwestie masaży. Nie tylko takich gabinetowych i profesjonalnych, ale także takich, które można wykonać w domowym zaciszu. Żyjemy w ciągłym biegu, towarzyszy nam stres i napięcie. Zmagamy się z przeróżnymi bólami i dyskomfortem. Jeśli chociaż jedno stwierdzenie was dotyczy, powinniście skorzystać z masażu. Masaż bowiem rozluźnia, działa niezwykle odprężająco i relaksuje. Ponadto pomaga zwalczyć stres oraz zredukować bezsenność. Masaż także poprawia krążenie i ułatwia odprowadzanie limfy. Działa przeciwbólowo. A to tylko początek pozytywnego działania na nasz organizm. Co najistotniejsze masaż działa całościowo. Czyli na ciało i umysł.

olejek rozgrzewający do masażu malina i rabarbar
Masaż ma większy wpływ na organizm niż moglibyśmy przypuszczać. Działa bowiem nie tylko na nasz układ ruchu czy skórę. Zwłaszcza przy użyciu odpowiednich preparatów może znacznie poprawić stan skóry, wygładzić ją i ujędrnić, a także napiąć. Tym samym ciało stanie się zdrowsze i bardziej atrakcyjne. A to wszystko w całkiem przyjemnym wydaniu. Na masaż nie pozostają obojętne przecież nasza zmora czyli tkanka tłuszczowa. Ale także ukłąd krwionośny i naczyniowy. Masaże są z reguły bardzo przyjemne gdyż manualny dotyk zapewnia odpowiednie bodźce zakończeniom nerwowym.

 zestaw jadalnych olejków do masażu 

Zachęcam was do regularnych masaży nie tylko właśnie ze względu na wpływ na ciało i jego zdrowie, ale przede wszystkim na samopoczucie. No i oczywiście my kobiety powinnyśmy docenić go za działanie na korzyść naszej urody! Jeśli nawet nic nam specjalnie nie dolega nie rezygnujmy z masażu. Można go wykonać po prostu dla samej przyjemności. To może być czas tylko dla nas, aby zadać o siebie i się wyciszyć. Skupić na własnych potrzebach i delektować się odprężeniem. 

Masażowi można poddać praktycznie każdą partię ciała począwszy od twarzy po stopy.  Nie wiem, jak jest w waszym przypadku, ale ja lubię wykonywać sobie delikatny masaż twarzy podczas nakładania kremu na noc. Kto czasem robi tak jak ja, wie zapewne że taki sposób aplikacji kosmetyku dale o niebo lepsze efekty. Masaże niemowlaków pomagają zwalczyć kolki, więc od najmłodszych lat możecie zauważyć jaką dotyk ma kojącą moc.

Masaże lecznicze czy sportowe warto oczywiście wykonywać u specjalistów. Także masaże gorącymi kamieniami czy bańkami chińskimi wymagają więcej wprawy i odpowiedniego doświadczenia. Nie oznacza to, że mamy rezygnować z masaży wykonanych w domu. Nie licząc masażu kosmetycznego skóry twarzy, w większości przypadków przyda nam się pomoc drugiej, chętnej osoby.

Czego używać do masażu ciała? To zależy od wielu czynników. Między innymi jaka to partia ciała, czy ma być to masaż stricte relaksacyjny, czy przynieść ulgę w bólu, a może poprawić stan skóry. Przede wszystkim warto zerknąć na składy i wybierać produkty wysokiej jakości. Najlepiej do masaży sprawdzają się olejki. Mogą to być gotowe kompozycje, naturalne oleje bazowe lub wzbogacone o olejki eteryczne poprawiające samopoczucie. 

Olejki do masażu poza odpowiednimi właściwościami odżywczo pielęgnującymi powinny posiadać odpowiednią gęstość i konsystencję, ułatwiające jego aplikację oraz sam masaż. Taki olejek również musi się dość dobrze wchłaniać.
Często w masażach stosuje się produkty  o działaniu chłodzącym oraz rozgrzewającym. Uwielbiam olejki, które podczas masażu dodatkowo rozluźniają przez stopniowe rozgrzewanie organizmu. Pamiętajcie, że ma być to przyjemne uczucie, nie pieczenie czy szczypanie.  Olejki, którymi wykonasz zmysłowy masaż są bowiem delikatne, ale pobudzają skutecznie nasze bodźce dając przyjemne odczucia.

Wspólne masaże mogą poprawić relacje w związku i dać prawdziwą frajdę w intymnej relacji. Obecnie na rynku możemy nabyć olejki do masażu z afrodyzjakami, które są ciekawą opcją dla par. Dla tych bardziej odważnych i żadnych wrażeń producenci wymyślili olejki jadalne.
olejki jadalne do masażu, olejki z afrodzyzjakami do masazu

Znajdźmy czas dla siebie i nie rezygnujmy z małych przyjemności. Masaż w domowym zaciszu przy zapalonych świecach sojowych i wykonany pachnącymi, odżywczymi olejkami ukoi nasze nerwy, przyniesie spokój, rozluźni mięśnie i wypielęgnuje ciało.

Jeśli zastanawiacie się gdzie znajdziecie wysokiej jakości bezpieczne olejki, albo też tak ostatnio modne świece do masażu, polecam internetowy sklep z akcesoriami dla par. Znajdziecie tam również elegancką i zmysłową bieliznę oraz ciekawe gadżety. 3 komentarze:

Thanks for comment!

Dziękuję za każdy komentarz !