18.08.2020

Higiena na codzień - bezpieczny zestaw do domu i pracy

 Witajcie! W obecny, dość zwariowanym świecie napotykamy różne szkodliwe czynniki źle wpływające na naszą skórę, odporność i cały organizm. Higiena od zawsze była istotnym elementem dbania o siebie, chociaż na przestrzeni lat uległa zmianie. Tradycyjnie można by korzystać z mydła i wody. Zawody potrzebujące szczególnej "czystości" miały styczność z bardziej profesjonalnymi środkami. Niestety ten rok przyniósł nam pandemię i konieczność większego zabezpieczenia siebie i swoich bliskich. Dotyczy to też sfery higieny i przede wszystkim dbania o dezynfekcję dłoni.

Niestety to co używamy często nie jest obojętne dla naszej skóry. Bywa , że wręcz szkodzi i przesusza naskórek bądź powoduje inne dolegliwości. Dziś mam dla Was opinię o bezpiecznym zestawie do dezynfekcji i ochrony  dłoni. 

Marki Clarena chyba raczej nie muszę Wam przedstawiać. W jej przypadku nie ma mowy o szkodliwym działaniu czy nikłej skuteczności.  

Clarena, Dermatology Line, Pirocto Soap
 

Mydło zamknięte jest w plastikowej butelce z pompką. Przeznaczone jest do częstego, higienicznego mycia rąk. Posiada działanie przeciwgrzybicze i antybakteryjne. Nie jest to mydło strice do rąk, ale także do całego ciała.

 
Mydło Clarena na łagodny, mydlany zapach i odpowiednią konsystencję. Bardzo dobrze się pieni i szybko spłukuje ze skóry. Ręce myje nim cała nasza rodzina. Nawet Ksawery, który po nie chętnie sięga. Mydło nie wysusza skóry i jej nie podrażnia. Nie powoduje  uczucia ściągnięcia.  

Jak spisuje się w pielęgnacji ciała? Otóż czasem sięgnę po Clarena Pirocto Soap bardziej w celu pozbycia się i złagodzenia zmian skórnych. Wysokie temperatury i kiepska odzież w pracy fundują mi różne wysypki. A mydło Clarena skutecznie z tym walczy. Więc nawet przy wrażliwej, suchej skórze możecie się umyć nim bez obaw!
 
Eco Shine Spetal Hands
 

Płyn do higienicznej dezynfekcji rąk Eco Shine Septal Hands znajduje się w butelce o litrowej pojemności. Jest pozbawiony alkoholu i dzięki temu nie ma tego brzydkiego smrodku, ale też nie wysusza dłoni. Posiada działanie bakteriobójcze.

Niestety już w pracy miałam styczność z różnymi środkami. Były i te mniej przyjazne dla skóry i nie tylko. Przez co nie dość, że miałam łuszczącą się skórę na dłoniach. Bywały też problemy z żołądkiem po preparatach w sprayu czy podrażnienie spojówek od oparów. 

Eco Shine Septal Hands to produkt bezpieczny chociaż ma pewien mankament, bo należy go spłukać wodą po użyciu. Jest w dość dużej butki, którą wpakowałam sobie do samochodu. Ale przelałam sobie płyn także do dwóch mniejszych buteleczek, aby móc zabrać go do pracy. Z powodzeniem można stosować go dla dzieci, jest na tyle łagodny. Poza tym jest dedykowany właśnie do używania w szkołach czy przedszkolach, a także w zakładach gastronomii, fryzjerskich, czy kosmetycznych.

To jak dbamy o higienę może zadecydować o naszym zdrowiu. Pracuję mając kontakt z wieloma ludźmi i z ich higieną jest często na bakier. Dlatego tym bardziej ja muszę się starać dla siebie i swojej rodziny. Z konieczności częstego sięgania po specjalistyczne produkty sięgam po te bezpieczne, które możecie kupić m.in w sklepie Minerwa .

 

8 komentarzy:

 1. Mydło Clareny mimo działania bakteriobójczego, nie przesusza skóry. Stosuję go wiele razy w ciągu dnia do mycia rąk.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobrze, ze polecasz takie produkty, zwłaszcza w czasach pandemii. Ja ich nie miałam, ale może kupię :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajne takie produkty :D
  rilseee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Oooo, coś delikatnego dla moich dłoni mega by się przydało. Może się skuszę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Clarena lubię, ale znam tylko produkty do twarzy.

  OdpowiedzUsuń
 6. Takie produkty są teraz obowiązkowe :)

  OdpowiedzUsuń

Thanks for comment!

Dziękuję za każdy komentarz !