18.10.2018

Nasze odkrycie Książeczki laminowane od Wydawnictwa Olimp - nie kończąca się zabawa i nauka!

Ksawcio zawsze bardzo lubił kolorować oraz rysować. Teraz także coraz częściej sięgamy po różne propozycje wydawnicze, które mają na celu przygotowanie do szkoły. Ważne jest dla mnie to, aby książki które wybieram były interesujące. To daje mi pewność, że Ksawery na długo skupi swoją uwagę. Książki Wydawnictwa Olimp już gościły na blogu. Dziś opowiem, a raczej pokażę trzy z nich. Wszystkie propozycje łączy to, że są wielokrotnego użytku. Aby doskonalić umiejętności małych rączek i dać możliwość nie kończącej się zabawy, wydawnictwo proponuje książeczki laminowane. Fajna, sprawa! Młody zachwycony.
Roboty  i ich psoty to prostokątna książeczka zawierająca laminowane strony oraz marker służący do pisania po nich. Marker suchościeralny z drugiej strony posiada zmazującą końcówkę. Kilka stron jest tradycyjnych. Zaś w środku dołączone są naklejki. Można rysować po śladach, co utrwala prawidłowe nawyki. Jeśli coś nie nie uda - zmazujemy i próbujemy od nowa!

Obrazki w książeczce są kolorowe. Jak widzicie użyto kilku barw dla zaciekawienia małego człowieka. Przy takiej zabawie czas płynie szybko, a przy okazji dziecko nabywa automatycznie więcej wprawy w pisaniu.
Cyfry i ich szyfry Szkoła zręczności i doskonalenia umiejętności to także prostokątna, laminowana książeczka. Tu już położono nacisk na naukę cyfr, ale również poprzez zabawę. Nie zabrakło tu także kolorowych naklejek i tych z uśmiechem za prawidłowo wykonane zadanie.
Od rysowania do pisania jest już opracowana na nieco innych zasadach. Można z niej korzystać z jak z tradycyjnych ćwiczeń i pisać ołówkiem bądź długopisem. Ale również korzystać z załączonej wkładki do pisania. Jest ona przezroczysta i można w nią wsunąć stronę z książki. Po wkładce również piszemy załączonym do zestawu markerem.
W książce jest całe mnóstwo szlaczków, zygzaczków i pisana po śladach, które uczy cierpliwości oraz dokładności.


 


 

Jeśli szukacie ciekawych książek edukacyjnych to te polecamy z czystym sumieniem. Tu możecie poczytać o nich więcej Wydawnictwo Olimp.

Ciesze się, że mamy teraz ogromny wybór ćwiczeń i książek edukacyjnych. Dzięki nim nauka jest przyjemnością. Dziecko samo chętnie sięga po książeczki.
5 komentarzy:

 1. Nie mam dzieci ale wpis mnie wciągnął bo byłam niezmiernie ciekawa jak rysować po laminowanej książeczce :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne są takie książeczki z flamastrem :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetne są :) Jako dziecko miałam bzika na punkcie książeczek i rysowania szlaczków :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajne książeczki :) Taka kreatywna nauka przez zabawę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Połączenie przyjemnego z pozytecznym :-)

  OdpowiedzUsuń

Thanks for comment!

Dziękuję za każdy komentarz !