9.07.2015

Nowość na polskim rynku - kosmetyki Elier

Witajcie
Elier historia /Czym jest Elier / Ceelfood

Czasem testuję i opisuję znane kosmetyki i marki . Ale czasem trafiają się unikatowe perełki . Dzięki nim blog zyskuje na wartości, a ja jestem podekscytowana faktem że to ja jako jedna z pierwszych mam możliwość używać nowości na naszym rynku . 

Kosmetyki Elier są aktualnie wprowadzane na polski rynek . W ich skład wchodzą cztery linie kosmetyczne : Elier, Elier Unique, Elier Professional oraz BDK . Dziś korzystając z otrzymanych materiałów ( bo strona polska Elier jeste jeszcze w budowie ) , chcę Wam przybliżyć historię Elier oraz jego istotę. Zapraszam do lektury .

FP Elier Polska klik link


Historia Elier

Kilkanaście lat temu naukowcy reprezentujący środowisko medyczne i etnobotaniczne z USA, Szwajcarii, Francji, Łotwy oraz Rosji zainteresowali się na nowo tą wyjątkową substancją poddając ją wnikliwym badaniom. W rezultacie prowadzonych przez 10 lat badań odkryto, iż borowina Eliēr powstała w wyniku procesu polegającego na całkowitym rozkładzie elementów wchodzących w skład fauny i flory trwającym kilka tysięcy lat. W wyniku tego procesu powstała substancja składająca się w 90% ze związków organicznych i w 10% z minerałów. Wyniki badań przeprowadzonych przez naukowców przeszły najśmielsze oczekiwania. Odkryto bowiem, iż Eliēr zawiera kilkaset organicznych komponentów takich jak kwasy huminowe, fitohormony, aminokwasy, enzymy a także związki nieorganiczne w postaci minerałów (m.in. Cu, Ni, Mg, Mo). Najważniejszym jednak odkryciem podczas prowadzonych badań stanowił fakt, iż Eliēr posiada w swoim składzie biologicznie czynne substancje, które swoją strukturą chemiczną są bardzo zbliżone do struktury chemicznej ludzkiej komórki. Naturalne właściwości borowiny Eliēr pozwalają na zastosowanie jej w wielu wskazaniach, począwszy od kosmetycznych na leczniczych skończywszy. Mechanizm działania oparty jest na właściwościach substancji czynnej tworzącej Eliēr takich jak: właściwości oczyszczające, regenerujące oraz energetyzujące. W wyniku dotychczas przeprowadzonych badań stwierdzono, iż bioaktywne komponenty wchodzące w skład
Eliēr mają wpływ na:

• mikrokrążenie krwi
• regenerację komórki
• krążenie limfatyczne
• usuwanie zbędnych toksyn z ludzkiego organizmu

a także:
• posiadają właściwości oczyszczającej złuszczające
• dostarczają organizmowi mikro i makro elementów
• pomagają w zmniejszaniu obrzęków
• działają jak silne antyoksydanty
Czym jest Eliēr ?


Eliēr stanowi unikalną w swoim rodzaju borowinę o właściwościach leczniczych, pochodzącą z głębi ziemi - czystego i naturalnego środowiska nie skażonego działaniem
człowieka, powstałą w wyniku beztlenowego rozkładu składników organicznych przy udziale wód mineralnych. Eliēr tworzą mikroelementy niezbędne do życia człowiekowi oraz
biologicznie aktywne substancje organiczne, do których należą: kwasy huminowe, witaminy, enzymy oraz białka. W Eliēr można znaleźć także związki zbliżone swym składem do
fitohormonów. Wszystkie te elementy sprawiają, że Eliēr jest jedyną w swoim rodzaju substancją naturalnego pochodzenia służącą poprawie zdrowia i urody. Eliēr stanowi ponadto naturalny i skuteczny „oczyszczacz” skóry, przywracający jej naturalną elastyczność, chroniący przed tworzeniem się zmarszczek oraz opóźniający proces starzenia.
Wyjątkowe właściwości Eliēr były znane ludom bałtyckim już w zamierzchłych czasach. Ta unikalna w swoim składzie borowina po raz pierwszy została zastosowana w celach leczniczych przez plemiona bałtyckie Zemgals i Livs 2000 lat temu. Słowo Eliēr wywodzi się z okresu, kiedy obszar Morza Bałtyckiego zamieszkiwali Bałtowie i stanowi połączenie 3 wyrazów: „Ello liega era” – co oznacza „życiodajną borowinę pochodzącą z prastarego jeziora”. Nazwę taką nadano substancji o właściwościach leczniczych, którą odnaleziono pod powierzchnią jednego z jezior znajdujących się na terenie obecnej Łotwy. Pierwsze ofi cjalne wzmianki o właściwościach leczniczych borowiny odnotowały kroniki Henryka Łotewskiego w XII wieku. Opisywał on „…święte miejsce, w którym leczy się wszelkie choroby, niedomagania oraz rany…” W 1795 roku Baron Godhard von Korf nadał borowinie spod jeziora Plade nazwę - Eliēr. W tym samym roku z rozkazu Carycy Karzarzyny II zastosowano ją po raz pierwszy w leczeniu szpitalnym.
Linia CELLFOOD - (bezpośrednie odżywianie komórek) jest linią ochronną dla twarzy składającą się z wysoce organicznych komponentów. Pozwala nawilżać, odżywiać, regenerować zmęczoną skórę. Jednocześnie to intensywny zastrzyk energii przy każdej aplikacji. Dzięki unikalnemu programowi CELLFOOD skóra jest zrelaksowana, lśniąca, młoda i świeża.


FP Elier Polska klik linkWłaśnie z linii Cellfood jest mój nowy krem pod oczy . Już jestem po kilku aplikacjach . Oczywiście będziecie mogli przeczytać o nim opinię . 

Mam nadzieję, że choć trochę zaciekawiły Was kosmetyki oparte na leczniczej, unikalnej borowinie  . Skierowane do pielęgnacji skóry z różnymi potrzebami .


27 komentarzy:

 1. O fajnie że przybliżyłaś nam nową markę, faktycznie nawet o niej nie słyszałam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wow! Dziękuje za nowinki :) Zapowiada się ciekawa premiera, po przeczytaniu Twojego posta, aż nie mogę się doczekać kiedy będę mogła kupić Elier :) Dziewczyny znalazłam FB www.facebook.com/elierpolska

  OdpowiedzUsuń
 3. przyjemnego testowania, lubię nowości.

  OdpowiedzUsuń
 4. miłego testowania, a mają coś na trądzik?:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Borowinka to podobno jest to! Miałam borowinę ale chyba już się nie nadaje. Dałam połowę teściom, wrzuciłam do lodówki i zapomniałam o niej. Ale gdzieś jeszcze mam żel więc przypomniałaś mi tym wpisem o nim:) Jestem ciekawa tej borowina Eliēr, miłego testowania!

  OdpowiedzUsuń
 6. jestem bardzo ciekawa i z niecierpliwością czekam na Twoją recenzje :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Oby się sprawdziło, bo brzmi naprawdę ciekawie:)
  ściskam Aniu

  OdpowiedzUsuń
 8. Zaciekawiła mnie ta firma :)

  OdpowiedzUsuń
 9. moze to bedzie cos dobrego :) poczekamy zobaczymnyt :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie słyszałam wcześniej o tej marce, ale czuję się zaciekawiona :)

  OdpowiedzUsuń
 11. O czekam na opinie :)
  Klikniesz w kliki w nowym poście będę wdzięczna ;*

  OdpowiedzUsuń
 12. Interesujący post! Elier marka ciekawa bardzo :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Mnie na pewno zaciekawiła ta marka.

  OdpowiedzUsuń
 14. Jestem ich bardzo ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Jestem ciekawa tej marki, może akurat jej kosmetyki przypadną mi do gustu :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Nie słyszałam jeszcze o nich, ale chętnie bym wypróbowała :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Ciekawe, pierwszy raz widzę produkty tej marki i fajnie, że je nam przybliżyłaś. :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Great post!

  http://helderschicplace.blogspot.com/2015/07/ultimatevegasoutfit.html

  OdpowiedzUsuń
 19. Madziakowo bo to marka ekskluzywna i znana zagranicą. fajnie że u nas będzie, świetny post :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Pierwszy raz jestem na Twoim blogu, przyjemnie się czyta, ciekawa marka i chętnie ją wypróbuje

  OdpowiedzUsuń
 21. Aniu ,bardzo mnie zaciekawiły :)

  OdpowiedzUsuń
 22. Ja już kupiłam w sklepie internetowym Elier całą serię dla mojej buzi. :) Rewelacja dziewczynki! Polecam gorąco!

  OdpowiedzUsuń

Thanks for comment!

Dziękuję za każdy komentarz !