7.09.2018

Przygoda z Wydawnictwem Olimp - Bo uczyć się można z przyjemnością !


Witajcie


Czasem trudno zachęcić dzieci do nauki. Szybko się nudzą, potrzebują wrażeń i odpowiednich pomocy naukowych. Co zrobić, aby pomóc w rozwijaniu umiejętności takich jak pisanie, liczenie? Znalazłam świetne propozycje książeczek kreatywnych dla przedszkolaków. Dziś przedstawię Wam dwie z nich. Są to Literkowo to i owo oraz z serii Edukacyjny Przystanek: Świat Twoich Kolorowanek - Samochody z edukacyjnego Wydawnictwa Olimp

I znowu napiszę, za moich czasów... Brzmi to jakbym była starsza od węgla. Jednak taka jest prawda, że  obecnie mamy dostępną całą masę świetnych książek, ćwiczeń czy pisaków, które umilają dzieciom przyswajanie wiedzy z różnych dziedzin. Ponadto są one dobrze dostępne. Na poczcie, w wielu sklepach czy jak dla mnie najlepsza opcja, czyli przez internet. A ceny? Nie oszukujmy się, majątek to nie jest. Często wydamy więcej na słodycze niż taką kolorowankę czy książeczkę. Sama jako dziecko uwielbiałam kolorować i rysować. Miałam ze trzy piórniki wypełnione po brzegi kredkami. To właśnie przejął po mnie Ksawery. Początkowo więcej czasu spędzał na kolorowaniu. A potem nadszedł czas na jego popisy malarskie. Z pisaniem jest różnie. Wiadomo, jak ma humor i chęć, sam zaczyna swoje bazgrołki. Niekiedy natomiast, gdy go proszę idzie mu to jakoś opornie. Dlatego tym bardziej cieszę się z wyboru i urozmaicenia, jakie są teraz dostępne. Jeśli chodzi o Literkowo to i owo to nawet Ksawcio stwierdził, że książka jest lepsza niż w przedszkolu.

Książeczka Literkowo to i owo jest dużego formatu. Potrzebna jest oczywiście pomoc rodzica, który przeczyta polecania. Zadania są ciekawe i urozmaicone. Grafika z pewnością przyjazna dzieciom  pozwala na dłużej skupić ich uwagę. Dla każdej z liter przeznaczone zostały osobne strony. Oprócz nauki literek, dziecko rozwija inne umiejętności, takie jak zdolności manualne. Ćwiczy także koncentrację oraz spostrzegawczość.
Zadania do wykonania są krótkie, zaś polecenia proste i rzeczowe. W ten sposób dziecku łatwo jest zrozumieć, czego się od niego wymaga i nie znudzi się w trakcie wykonywania danego ćwiczenia. A potem jest radość, że się udało i można przejść do kolejnego etapu.
W książeczce znajdziemy zabawy z liczbami, sylabami, czy kolorami. Sprawność rączki ćwiczymy poprzez pisanie po śladach.

Kolorowanki, a do tego jak jeszcze są z naklejkami to już wystarczy do pełni szczęścia dla Ksawerego! Wybrałam oczywiście chłopięcy model i z serii Świat Twoich Kolorowanek od Olimp mamy książeczkę Samochody.
Format jest mniejszy, otwierany w poziomie. Naklejki umieszczone są na środku. Trzeba je dopasować do obrazków jak puzzle. Czasem trzeba coś połączyć w pary lub odnaleźć drogę w labiryncie. Musimy też znaleźć cień, odpowiadający samochodowi albo stworzyć obrazek łącząc kolejno kropki. Jest i coś na spostrzegawczość, czyli wyszukiwanie różnic w obrazkach, albo przenoszenie obrazka w skali. I oczywiście całe mnóstwo frajdy z kolorowania obrazków.Literkowo to i oto - 12,99 zł
Edukacyjny przystanek : Świat Twoich Kolorowanek - 4,99 zł
Dostępność Wydawnictwo Olimp lub dobre księgarnie


 Nauka nie musi i nie jest nudna. Trzeba po prostu wiedzieć jak się do tego zabrać i mieć odpowiednich pomocników, na przykład książeczki edukacyjne z wydawnictwa Olimp.
4 komentarze:

 1. widać, że Ksawcio zadowolony, to najważniejsze

  OdpowiedzUsuń
 2. Może i mamy sporo zabawek i gadżetów, ale nic nie jest w stanie zastąpić fajnej książeczki ☺

  OdpowiedzUsuń
 3. Nauka połączona z przyjemnością daje zawsze najlepszy efekt :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Swietne ksiazeczki. Lubie kupować synkowi tego typu propozycje edukacyjne, a on lubi wykonywać różne zadania.

  OdpowiedzUsuń

Thanks for comment!

Dziękuję za każdy komentarz !