6.08.2013

Aromatyczna ,świeżo palona kawa od Winami


Dzięki udziałowi w konkursie zorganizowanym przez Mama Laurki testuje stałam się posiadaczką ziarnistej250 g kawy Brazil "Santos" scr. 17/18 Guaxupe  Dulce pochodzącej z Brazylii. Producentem kawy jest Winami.

Od producenta

"Napary charakteryzują się doskonałym wyrazistym miękkim aromatem i pełnym, cielistym, dobrze zharmonizowanym o bardzo lekkiej kwaskowatości smakiem. Jest wielu wręcz fanatycznych wielbicieli tej kawy. Jest to również niezastąpiony składnik wszystkich wysokogatunkowych mieszanek"

Co w niej takiego niezwykłego? 
Oprócz tego,że nie jest mielona. Dostajemy ją w ziarnkach-dzięki czemu wiemy,że to pełnowartościowa kawa a nie odpady i zmiotki. A największą zaletą jest
jej wspaniały aromat, który czuć nawet przez opakowanie.Intensywny zapach zawdzięcza odpowiedniemu procesowi palenia, który odbywa się krótko przed wysyłką kawy. Dostałam swo
zaledwie kilka dni od jej palenia. Do kawki dostałam Filiżankę ze spodkiem z logo Winami w środku oraz czasopismo "Filiżanka Smaków"


A degustacja... Najpierw kawę musiałam zmielić i nawet bez problemu udało mi się pożyczyć młynek do kawy, bo mój się gdzieś zapodział. Podczas mielenia po całym domu rozniósł się przyjemny, intensywny aromat. Przypomniały mi się czasy,kiedy w domu pachniało tak często.

Bardzo mi zasmakowała, ogólnie piję kawę z mlekiem,ale żeby się wsamkować , postanowiłam skusić się na nie zabielaną kawę. Santos jest łagodny w smaku,ale wyrazisty. Nie czuć goryczy ani kwaśnego smaku. Idealny na spotkanie z koleżankami lub relaks w zaciszy domu.

j Grzesiek ma swoją ulubioną kawę. Udało mi się jednak namówić go na w jego wydaniu-kubek kawy Brazil Santos. No i przyznał mi rację,że kawa jest smaczna i nie ma porównania do kaw, które kupuje się już zmielone.


Może kawkę na dzień dobry ;); )

Wielbicieli kawy zapraszam na stronę  oraz do Sklepu Winami .
Znajdzie się tam coś dobrego dla każdego kawosza.

8 komentarzy:

Thanks for comment!

Dziękuję za każdy komentarz !